Джеймс Ендрю Льюїс: Позиція Байдена полягає в тому, що росіяни мають відповісти за свої дії

Світ
14 Липня 2021, 19:51

Представники різних департаментів Білого дому на зустрічах щодо нещодавніх російських хакерських атак обговорювали підготовку до перемовин з російською стороною, розповідає американський експерт із кібербезпеки, старший віцепрезидент і директор програми стратегічних технологій Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS) Джеймс Ендрю Льюїс. Про це він зазначив у розмові з Тижнем у №26.

На думку експерта, позиція США на тих переговорах відповідатиме лінії, яку визначив президент Байден і полягатиме в тому, що росіяни мають відповісти за свої дії, а ми очікуємо на їх припинення. Кібербезпека була пріоритетом адміністрації чинного президента США від самого початку, стверджує Льюїс.

“Гадаю, що частково підхід адміністрації Байдена полягає в тому, щоб сфокусуватися на нагальних проблемах, наприклад на російських кримінальних бандах, які використовують віруси-вимагачі у своїх злочинах, і тому, що РФ збирається з ними робити”, – припустив спеціаліст з кібербезпеки. 

Читайте також: Український кіберальянс: «Держструктурам не варто лишати двері для хакерів прочиненими»

Джеймс Ендрю Льюїс зазначив, що питання чи може Владімір Путін контролювати банди досі відкрите. За його словами, Путін не контролює ці атаки, однак він їх толерує, адже банди напали на програмне забезпечення, за яким працює американський трубопровід, за його наказом.