Пайєтт розповів, що він 25 років працював в тісному контакті з транснаціональними американськими компаніями, які працюють в країнах, де є проблеми з верховенством права.
«Я добре знаю, якою буде реакція американської компанії, якщо їй запропонують якусь корупційну дію. Вони просто вийдуть і закриють за собою двері. Я не можу казати про місцевих партнерів, які мають частку в спільних підприємствах. Але ви можете бути впевнені, що Chevron і ExxonMobile не беруть ніякої участі чи не мають ніяких корупційних відносин з будь-ким в українському уряді», – підкреслив посол США.
Він також наголосив, що у випадку подібної корупційної співпраці, таким діям компаній дасть оцінку міністерство юстиції США.
Дипломат вказав, що компанії ExxonMobile і Chevron підпадають під дію акту США про запобігання корупції закордоном. «Ви легко знайдете список справ, які наше міністерство юстиції відкривало проти американських компаній, які порушили вимоги цього акту», – додав посол США.
Він наголосив, що для американської компанії «вимоги акту про запобігання корупційним практикам закордоном просто вмонтовані в їхню корпоративну поведінку».
Як відомо, компанії ExxonMobil, Shell і OMV Petrum мають намір видобувати вуглеводні в межах Скіфської вуглецевої площі на шельфі Чорного моря. Згідно з підрахунками ExxonMobil, при промисловій розробці на площі «Скіфська» можна видобувати від 8 до 10 мільярдів кубометрів газу щороку.
Також компанія Chevron має намір видобувати газ сланцевих порід на Олеській площі, що в Івано-Франківській та Львівській областях. Прогнозні ресурси площі оцінюються у 3 трильйони кубічних метрів газу.