Джапарова: Важливим пріоритетом діяльності МЗС на сьогодні є напрямок публічної дипломатії

18 Грудня 2020, 10:26

Важливим пріоритетом діяльності Міністерства закордонних справ України на сьогодні є напрямок публічної дипломатії, з огляду на що в МЗС створено окремий підрозділ — Департамент комунікацій та публічної дипломатії. Також разом із представниками експертних кіл, громадянського суспільства та бізнесу розпочато напрацювання стратегії публічної дипломатії. Про це в інтерв’ю Тижню повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

 

Головна мета, повідомила вона, — посилити вплив України на ключових платформах міжнародної взаємодії, формування позитивного іміджу України за кордоном, просування зовнішньополітичних інтересів держави.

 

«Одним із ключових факторів розвитку публічної дипломатії України став проєкт створення Українського інституту (УІ), який розпочав свою діяльність у 2018 році. За період роботи УІ продемонстрував життєздатність та ефективність. Протягом 2019 року, фактично з першого року роботи, Український інститут реалізував 84 проєкти у 12 країнах світу, залучив близько 100 тисяч учасників, охопив понад 10 млн контактів через медіа та соціальні мережі. Наразі ми активно працюємо з Українським інститутом над налагодженням системи скоординованої роботи у трикутнику «МЗС — закордонні дипломатичні установи (ЗДУ) — УІ», — розповіла Джапарова.

 

Така співпраця, за її словами, передбачає декілька аспектів. По-перше, це впровадження принципу one voice policy. МЗС розділяє позицію щодо просування філософії політики одного голосу. У зв’язку з цим на постійній основі проводяться робочі зустрічі, консультації та стратегічні сесії не лише з Українським інститутом та ЗДУ, але й із іншими центральними органами виконавчої влади та держструктурами, причетними до реалізації державної політики у сфері культури: Міністерством культури та інформаційної політики, Міністерством освіти і науки, Українським культурним фондом, Українським інститутом національної пам’яті тощо.

 

«По-друге, ми розуміємо критичну необхідність об’єднання зусиль, що є запорукою ефективнішого використання наявних державних ресурсів, яких у нас, на жаль, не так багато. Актуальним та невирішеним залишається питання започаткування роботи закордонних філій УІ, тому МЗС впроваджує модель реалізації проєктів культурної дипломатії через систему закордонних дипломатичних установ України», — сказала вона.

 

Крім того, за словами Джапарової, вперше в історії Міністерства розроблено два програмні документи — Комунікаційну стратегію та Стратегію публічної дипломатії.

 

«Перша запроваджує принцип злагодженої комунікації Міністерства про свою діяльність, що зробить нашу роботу відкритою та інклюзивною для суспільства. Другий документ виводить на стратегічний рівень зусилля з формування позитивного іміджу України у світі та запроваджує сучасні підходи, котрі роблять пріоритетними формування позитивного наративу щодо України за кордоном, перевагу цифрових рішень та утворення партнерств», — додала заступниця очільника МЗС.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»