Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба закликає міжнародні організації та місії посприяти безпечній евакуації сімей із дітьми з гарячих точок у зоні АТО. Про це він сказав на брифінгу в Києві.
"Коли ми їхали в суботу, коли мав працювати коридор, то машину обстрілювали з боку "ДНР". Біля машини вибухали снаряди. Тому я ще раз звертаюся до міжнародних гуманітарних організацій і місій – необхідно все зробити, щоб дати можливість безпечного вивезення сімей із дітьми", – сказав він.
За даними дитячого омбудсмена, кожна десята людина, яку вдалося евакуювати, – це дитина.
"Усі сім'ї виїхали звідти добровільно. Запевняю, жодну дитину не було вивезено із зони АТО насильно", – наголосив він.
Кулеба розповів, що загалом протягом вихідних із Дебальцевого, Чорнухиного та Авдіївки через гуманітарні коридори евакуювали понад тисячу людей на території, підконтрольні Києву, і лише близько 30 осіб виявили бажання переїхати на територію, підконтрольну "ДНР".
У свою чергу уповноважений президента України із врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко наголосила, що починаючи з 28 січня з гарячих точок у зоні АТО вдалося евакуювати понад 5 тис. людей, ще близько 1 тис. осіб зареєструвалися як такі, що виїхали самостійно.
Водночас вона зазначила, що не має загальних даних про кількість людей, які покинули міста Донбасу самостійно, і кількість українців, які виїхали на територію Росії.
Геращенко відзначила самовіддану працю рятувальників ДСНС, які здійснювали евакуацію.
Нагадаємо, в результаті бойових дій на Донбасі за увесь час конфлікту вбито 60 дітей. Крім того, на окупованих бойовиками територіях Донецької та Луганської областей знаходиться близько 500 тис. дітей.
За даними ЮНІСЕФ, більше тисячі дітей змушені ховатися у бомбосховищах Донецька.