Дискредитація ЗСУ. На вулицях Києва рекламують проросійський телеграмканал

Політика
2 Липня 2021, 16:34

Від 28 червня в Україні проводять масштабні багатонаціональні військові навчання Sea Breeze-2021. За офіційними даними цьогорічне тренування стане найбільшим за весь час проведення таких навчань, в них бере участь 31 держава. Звичайно, це не може не дратувати Кремль, тому Москва намагається різними методами втрутитись в них та дискредитувати співпрацю нашої держави з міжнародними партнерами.  Для спостереження за морськими навчаннями Росія вивела весь корабельний склад свого Чорноморського флоту.

 

Читайте також: Обхідний маневр

 

Одночасно з цим РФ вдається і до інформаційно-психологічних операцій, щоб дискредитувати ЗСУ. Так, 2 червня повідомили про появу на вулицях столиці білбордів з рекламою телеграмканалу "НачШтабу".

Раніше ЗСУ на своєму офіційному сайті назвали цей ресурс, а також канал “Черговий ООС”російськими проєктами, які не мають жодного стосунку до Збройних Сил України”.

Як написав у пості на своїй фейсбук сторінці радник Генерального Штабу ЗС України Роман Туровець, канал “НачШтабу” займається збором інформації про ЗС України та дискредитацією силових структур. Крім цього, канал є джерелом інформації для терористів про місця дислокації військових частин, а також фактів про приватне життя керівників. До прикладу, на каналі проводили конкурс, в якому військовослужбовці за винагороду фотографували приватні автомобілі командирів своїх підрозділів. 

 

Читайте також: Звідки в Україну потрапляють фейки про коронавірус

 

У коментарі Тижню Роман Туровець пояснив, що такі джерела – ніщо інше, як інформаційні атаки з боку Росії: “Факт розміщення подібних бордів, як і існування ресурсів, що через тенденційний підбір негативного контенту дискредитують Збройні Сили, це все – складові загальної інформаційно-психологічної операції, що проводиться противником проти України. Мета – підірвати довіру до державних інституцій і зокрема, силових структур”, – прокоментував ситуацію Туровець, – Сподіваюся, відповідні служби відреагують належним чином на це”. Водночас, особливого зв’язку між банерами з рекламоюпроросійських каналів та початком навчань Роман Туровець не вбачає: “Не думаю, що факт розміщення бордів напряму пов’язаний з проведенням навчань Sea Breeze в Україні. Але в контексті згаданого вище, і борди, і істерія, розгорнута кремлівськими пропагандистами навколо навчань, є ланками одного ланцюжка”, – відзначив радник.