Директора військового санаторію у Криму відпустили на поруки

11 Жовтня 2011, 11:15

Таке рішення судді прийняли на засіданні у вівторок, 11 жовтня. Устюжаніна було передано на поруки трудового колективу санаторію.

Захисники Устюжаніна подали три клопотання для зміни запобіжного заходу: клопотання трудового колективу про взяття на поруки, аналогічне клопотання Товариства ветеранів Афганістану, а також клопотання уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової про взяття під особисте поручительство.

Перед будівлею суду під час засідання проходив пікет працівників санаторію та представників Товариства ветеранів Афганістану з вимогою звільнити Устюжаніна.

Самого Устюжаніна на засідання суду не доставили, і в даний час він ще перебуває в СІЗО №15.

Нагадаємо, у п'ятницю, 30 вересня, представники кримської прокуратури приїхали до санаторію з метою провести вилучення документів і заарештувати директора Устюжаніна. Однак колектив санаторію не дав цього зробити, поставивши автокран і не пустивши представників прокуратури на територію санаторію.

Тим не менше, вже ввечері того ж дня, коли Устюжанін йшов з роботи, його затримали люди в масках, відвезли до Сімферополя і направили до прокуратури.

3 жовтня запобіжним заходом Устюжаніну Київський районний суд обрав утримання під вартою. За даними неофіційного джерела, запобіжний захід у вигляді арешту було обрано Устюжаніну на два місяці без звинувачення.

Устюжаніну закидають злочини за двома статтями -розтрата державних коштів в особливо великому розмірі та перевищення службових повноважень.

Сакський військовий санаторій Міноборони вважається кращим санаторієм країни і одним з кращих у світі. У санаторій на лікування приїжджають люди з понад 60 країн з усіх континентів планети. Санаторій завантажений цілий рік, лікування в ньому проходять ветерани, інваліди, афганці та інші.

Санаторій має високі економічні показники, і за підсумками 2010 року став найбільшим платником податків серед усіх санаторіїв України. Оборот санаторію становить понад 150 млн грн на рік.

15 липня 2011 року міністр оборони Михайло Єжель видав наказ, яким ліквідується «Сакський центральний військовий клінічний санаторій ім. Пирогова», а всі його фонди, оборотні кошти та цінності передаються іншому державному підприємству МО -«Укрвоенкурорту», яке крім назви не має ніякого відношення до медицини та курортної діяльності.

Проти цього рішення виступив голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, який заявив, що такий крок -це фактично схема рейдерського захоплення санаторію. Крім того, проти виступили уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, глави комітетів ВР з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва та у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Валерій Цушкевич.

Проти реорганізації санаторію виступило і Міністерство економічного розвитку і торгівлі.