Генеральне консульство Росії в Сан-Франциско припинило роботу. Будівлі дипустанови, а також торговельних представництв у Вашингтоні та Нью-Йорку перейшли під контроль США. Це підтвердив представник Держдепартаменту в електронному посланні, оприлюдненому в суботу, 2 вересня.
Об'єкти було проінспектовано, щоб підтвердити, що російська сторона "звільнила приміщення", наголосили в американському зовнішньополітичному відомстві. У МЗС Росії заходи, вжиті владою США, називають обшуком.
Співробітник Держдепартаменту США, коментуючи версію Москви, пояснив, що американські офіційні особи просто супроводжували штат дипустанов і торговельних представництв при обході кімнат.
"Звинувачення з боку російського уряду, включно з тим, що посадовці США погрожували виламати двері у згаданих приміщеннях або що ФБР зачищало їх, є неправдивими", – йдеться в заяві представника Державного департаменту.
У п'ятницю, 1 вересня, влада США наказала закрити три російських дипломатичних об'єкти: генеральне консульство в Сан-Франциско, торгове представництво у Вашингтоні і його філію в Нью-Йорку. У Держдепартаменті відзначили, що дії США продиктовані необхідністю зрівняти кількість дипперсоналу після висилки сотень американських дипломатів з Росії.
Як уточнив російський генконсул Сєргєй Пєтров, співробітники покинуть дипломатичне представництво в Каліфорнії до 1 жовтня. Спочатку Вашингтон встановив для цього термін в 48 годин, проте пізніше пішов на поступки російській стороні, віддавши "спеціальні розпорядження", покликані дати дипломатам і членам їхніх сімей "вдосталь часу", щоб зібрати речі і звільнити квартири на території консульства, зазначає AP.
Напередодні над генконсульством Росії в Сан-Франциско помітили дим. Ветерани розвідки припустили, що йдеться про знищення службових документів. Крім того, американський журнал Foreign Policy повідомив, що 1 вересня, працівники торгового представництва Росії у Вашингтоні на задньому дворі спішно почали спалювати паперовий документообіг.