За його словами, санітарна служба завершила експертизу 14 зразків партій сиру з заводів «Гадячсир» та ПП КФ «Прометей» філії «Менський».
«Три з семи зразків партій із заводу «Прометей» нас не задовольнили. Ми не дамо дозволу на ввезення до Росії. Це приблизно 39 тонн. На решту 11 партій – чотири з заводу «Прометей»і сім з заводу «Гадячсир» видано дозвіл на реалізацію», – заявив він.
«Нехай везуть», – відповів Оніщєнко на питання про те, коли можуть початися поставки з заводів «Гадячсир» та «Прометей».
«Усі зразки сирів з цих двох підприємств, яких ми пускаємо в Росію, пройшли по нижній планці допуску, перш за все, по жирокислотному складу. Ми попереджаємо тих, хто буде ввозити, що нагляд і за наступними партіями буде продовжуватися», – сказав він.
Претензії до жирокислотному складу українського сиру «свідчать, що технологія виробництва ще не налагоджена», – повідомив він.
«Певну роль можуть грати корми, які використовуються для дійного стада. Необхідно не тільки налагоджувати технологію, але і стежити за корекцією кормових добавок, що використовуються в тваринництві, щоб молочну сировину за стартовими позиціями відповідало російським вимогам», – заявив він.
Глава Росспоживнагляду сказав, що його фахівці проводять лабораторні дослідження зразків продукції ще двох українських заводів – «Дубномолоко» та «Пирятинський сирзавод», які також збираються поставляти продукцію в РФ.
Раніше Росспоживнагляд заявив, що може дозволити після лабораторного контролю поставки сиру в РФ з чотирьох українських заводів – ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод», ПП КФ «Прометей» філії «Менський» і «Дубномолоко».
Як повідомлялося, у лютому Росспоживнагляд ввів заборону на ввезення сиру до Росії для семи українських виробників: ПП «Прометей», АТ «Пирятинський сирзавод», ТОВ «Гадячсир», Баштанський і Лозівський сирзаводи, «Бель Шостка України» та Хмельницька маслосирбаза.