Двом матерям загиблих воїнів АТО Порошенко вручив ордени Героя України

5 Вересня 2016, 15:53

Президент України Петро Порошенко вручив ордени «Золота Зірка» Героя України матерям двох загиблих героїв АТО – солдата Ігоря Брановицького та капітана Сергія Колодія. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Солдат Брановицький під час оборони Донецького аеропорту, в ніч з 20 на 21 січня 2015 року прикрив відхід бійців батальйону з вщент зруйнованої будівлі Нового терміналу та, намагаючись врятувати поранених, які там залишалися, потрапив у полон.

«Завдяки героїзмові Ігоря, десятки українських поранених воїнів вдалося врятувати. Під час допитів, у порушення усіх міжнародних конвенцій, за особисту незламність та непокору терористам Ігор був особисто застрелений одним з нелюдів-бандитів з позивним «Моторола». Не буде прощення. I цей нелюд буде притягнутий до відповідальності. Він відповість за смерть українського героя», – сказав президент.

Капітан Колодій також був одним з тих, хто обороняв Донецький аеропорт. 28 серпня 2014 року на бойовій машині піхоти він вступив у нерівний бій з російськими танками. 

«Ціною власного життя він врятував життя 20 військовослужбовцям, забезпечивши їм можливість відійти з оточеного опорного пункту», – розповів Порошенко.

За словами президента, саме завдяки їх стійкості і мужності українське військо відновило віру в свою силу, загартувалося, і саме завдяки їх героїчному прикладу відроджено бойову славу України: «Вони стали символом єднання нашої країни у протистоянні підступному ворогу».

Раніше президент Петро Порошенко відзначив орденом «За мужність» 25 військових, з них 19 посмертно.