Двом екс-службовцям банку “Київська Русь” повідомили про підозру в розкраданні 1 млн грн

26 Вересня 2016, 13:21

Київська прокуратура повідомила про підозру двом колишнім службовим особам банку ПАТ «Банк «Київська Русь» за фактом привласнення банківських коштів на суму понад 1 млн грн. Про це повідомила прес-служба прокуратури Києва.

Встановлено, що начальник відділу одного з територіальних відділень, вступивши у змову із завідувачем каси та іншими посадовими особами банку, організувала схему власного незаконного збагачення шляхом підроблення документів на видачу готівкових коштів з карткових рахунків клієнтів.

На підставі вказаних підроблених документів упродовж 2014 – початку 2015 років зловмисникам вдалося заволодіти коштами на загальну суму понад 1 млн гривень.

Дії банківських службовців кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великому розмірі, за попередньою змовою групою осіб) та  ч. 2 ст. 200 КК (підроблення документів, що надають доступ до банківських рахунків).

Зараз вирішується питання щодо звернення до суду з клопотанням про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Нагадаємо, раніше працівники Служби безпеки України викрили колишнього топ-менеджера банку "Київська Русь" на розкраданні 44 мільйонів доларів шляхом продажу за безцінь двох офісних будівель у Києві та Львові, які були в заставі у цієї фінустанови. 

Раніше стало відомо, що Національне антикорупційне бюро підозрює службових осіб НБУ в незаконному виділенні протягом 2014-2015 років рефінансування семи банків, що призвело до розтрати 12 млрд грн. Мова йде про банки ПАТ «КБ Південкомбанк», ПАТ «Банк «Київська Русь», ПАТ «Міський Комерційний Банк», ПАТ «Автокразбанк» («АКБ Банк»), ПАТ «Терра Банк», ПАТ «Дельта Банк» та ПАТ «Банк Таврика».