Двох екс-працівників СБУ Севастополя судитимуть за державну зраду

9 Вересня 2016, 18:18

Військова прокуратура Київського гарнізону скерувала до суду обвинувальні акти стосовно двох працівників Управління СБ України у Севастополі, які в березні 2014 року перейшли на бік ворога після анексії Криму. Про це повідомила Служба безпеки.

Як зазначається, наприкінці березня 2014 року начальник Управління СБ України у Севастополі полковник Петро Зима, а також майор управління незаконно ухилилися від проходження військової служби в Україні, перейшли на бік ворога та вступили до так званої «Служби безпеки Республіки Крим». Крім того, полковник Зима активно сприяв силовим структурам Російської Федерації в анексії АР Крим.

Їхні дії кваліфікували за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, на початку березня 2014 року виконуючий обов'язки президента Олександр Турчинов звільнив Петра Зиму з посади начальника Управління Служби безпеки України у м. Севастополі. 

Наприкінці березня Служба безпеки України опублікувала на своєму сайті список колишніх співробітників, які зрадили присязі і перейшли на бік ворога. У переліку значиться 1391 осіба, всі вони служили в Криму.