Двох білоруських опозиціонерів насильно вивезли в Україну – Геращенко

8 Вересня 2020, 11:16

Білоруські опозиціонери та члени Координаційної ради Антон Родненков й Іван Кравцов прибули в Україну не по своїй волі, їх "видворили". Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

 

Він зазначив, що «це було насильницьке видворення з рідної країни, а Марію Колеснікову не вдалося видворити з Білорусі, через те, що «ця смілива жінка зробила дії з унеможливлення її переміщення через кордон».

 

«Вона залишилася на території Республіки Білорусь. Всю відповідальність за її життя та здоров’я несе персонально Олександр Лукашенко», — наголосив Геращенко.

 

Зауважимо, 8 вересня низка ЗМІ поширили інформацію з посиланням на різні джерела, в т. ч. на офіційного представника Державного прикордонного комітету РБ, щодо вибуття в напрямку України трьох громадян Білорусі, які є членами Координаційної ради білоруської опозиції.

 

Водночас члени Координаційної Ради Білорусі не знають, де зараз знаходяться їхні соратники Марія Колеснікова, Антон Роднєнков та Іван Кравцов. 

 

Згодом Держприкордонслужба України повідомила , що білоруські опозиціонери Іван Кравцов і Антон Роднєнков у вівторок, 8 вересня, на кордоні з Україною проходять необхідні заходи прикордонного контролю. Марії Колеснікової з ними немає.

 

Як повідомлялося, у центрі Мінська у понеділок, 7 вересня, невідомі викрали члена Координаційної ради опозиції Марію Колеснікову.