Двоє суддів КСУ виступили проти рішення щодо е-декларування

29 Жовтня 2020, 19:15

Двоє суддів Конституційного суду – Сергій Головатий та Василь Лемак – не підтримали рішення КСУ щодо е-декларування. Про це йдеться на сайті КСУ у четвер, 29 жовтня.

 

Зокрема суддя Головатий зазначає, що рішення про неконституційність кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних відомостей вважає юридично необґрунтованим. Крім того, наділення НАЗК окремими контрольними функціями не може розглядатися як контроль «над судовою владою».

 

Суддя Лемак зауважує, що рішення не є належно обґрунтованим, а неналежне обґрунтування судового рішення веде до порушення презумпції конституційності закону. Він також не погодився з запереченням ідеї криміналізації недостовірного декларування.  Він додав, що КСУ, приймаючи скандальне рішення, не дав парламенту часу для врегулювання питання, щоб не допустити законодавчої паузи. Також Лемак наголошує, що контроль за законністю доходів з боку органів виконавчої влади безпосередньо не є втручанням у діяльність суддів і судів.

 

Нагадаємо, 27 жовтня за поданням 47 народних депутатів Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Внаслідок цього Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр е-декларацій.

 

За словами очільника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, це рішення суду фактично блокує антикорупційну реформу. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив про загрозу національній безпеці. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що рішення КСУ створює проблеми у відносинах з міжнародними партнерами. Президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони. Він заявив, що попри рішення КСУ, система електронного декларування в Україні буде працювати. Посли країн G7 заявили, що стривожені зусиллями скасувати антикорупційні реформи, що відбулися після Революції Гідності.