Двоє ключових міністрів в кабінеті Джонсона складають повноваження

5 Липня 2022, 21:16

Міністри фінансів і охорони здоров'я Британії подали у вівторок у відставку. Це здається останнім ударом для прем'єр-міністра Бориса Джонсона на фоні того, як він намагався залагодити за останній скандал, який переслідував його адміністрацію, – Reuters.

 

І міністр фінансів Ріші Сунак, і міністр охорони здоров'я Саджид Джавід пішли у відставку, написавши листи до прем'єр-міністра, в яких обидва критикували його здатність керувати державою.

 

Відставка відбулася, коли Джонсон вибачався за те, що  інший член парламенту від консерваторів Кріс Пінчер, на якого подавали скарги за сексуальні домагання, не був звільнений з уряду раніше.

 

Обидва міністра, що подали у відставку, раніше публічно підтримували Джонсона під час тривалого скандалу через поведінку його адміністрації та про вечірки в його офісі та резиденції на Даунінг-стріт, які порушували суворі правила карантину через COVID-19.

 

Сунак, який, як повідомляється, конфліктував із прем’єр-міністром у приватному порядку щодо витрат, сказав: «Для мене піти у відставку з посади, поки світ страждає від економічних наслідків пандемії, війни в Україні та інших серйозних викликів — це рішення, що не далось легко».

 

«Однак громадськість справедливо очікує, що уряд поводить себе належним чином, компетентно та серйозно. Я визнаю, що це може бути моя остання посада міністра, але я вважаю, що за ці стандарти варто боротися, і тому я подаю у відставку».

 

Джавід сказав, що багато законодавців і громадськість втратили довіру до здатності Джонсона керувати в національних інтересах.

 

«Однак я з жалем констатую, що мені ясно, що ця ситуація не зміниться під вашим керівництвом, і тому ви також втратили мою довіру», — сказав Джавід у листі Джонсону.

 

Протягом уже достатньо довгого періоду, уряд Джонсона переживає один удар за іншим. Лише нещодавно відбувалось голосування щодо імпічменту британського прем’єра за порушення запроваджених ним же карантинних норм, навколо уряду з’явились сексуальні скандали. Джонсону поки вдається триматись на плаву, але невідомо, який зі скандалів навколо його персони може виявитись фатальним.