Двоє депутатів попросили ГПУ перевірити діяльність заступника Шокіна

12 Жовтня 2015, 14:26

Нардепи з "Народного фронту" Тетяна Чорновіл та Віктор Кривенко звернулися до ГПУ щодо неправомірних, на їхню думку, дій заступника генпрокурора Віталія Каська. Про це повідомили у прес-службі ГПУ.

Зокрема, переконана, що Касько повідомив «Високий суд Англії про відсутність кримінального провадження стосовно М. Злочевського, що дало змогу розморозити та вивести на Кіпрський рахунок €27 млн», а також Касько нібито блокував «процесуальні дії з повернення $80,5 млн, незаконно виведених з України С. Курченком та арештованих у Латвії».

Слід зазначити, що Микола Злочевський – екс-міністр екології та природних ресурсів уряду Миколи Азарова, Сергій Курченко – відомий олігарх часів екс-президента Віктора Януковича. Обидва нині переховуються за кордоном.

У свою чергу, Кривенко просить перевірити «правомірність повідомлення заступником Генерального прокурора України В. Каськом про порушення кримінального провадження стосовно колишнього начальника управління МВС України О. Тищенко».

Олена Тищенко займалася у МВС питанням поверння з-за кордону активів, отриманих злочинним шляхом. 17 вересня її звільнили після скандалу з наявністю у неї неруховмості за кордоном.

Водночас у ГПУ спростували раніше розповсюкджену надепом від БПП Сергієм лещенком заяву щодо службової перевірки діяльності Каська, хоча Лещенко писав саме про перевірку у зв'язку зі справою Злочевського. ГПУ запересила, що є ініціатором такої перевірки.

Сам Лещенко вже відреагував на нове повідомлення прокуратури на сторінці у мережі Facebook.

«Трохи ‪#‎зради від "Народного фронту". Під нескореного Шокіним заступника генпрокурора Віталія Каська риють одразу два депутати цієї політичної сили. 1) Тетяна Чорновол вимагає перевірити Каська щодо розмороження коштів Злочевського в Англії. При тому, що листи Генпрокуратури, які були підставою для зняття арешту з коштів, підписали підлеглі не Каська, а інших заступників генпрокурора – Герасимюка та Заліска. 2) Інший депутат від "Народного фронту Вадим Кривенко обурений тим, що Касько вніс у Єдиний реєстр досудових розслідувань справу проти аферистки Тищенко. Палимося, хлопці-дівчата, палимося…» – написав він.