Дві третини росіян висловилися проти можливого введення військ на територію України

7 Липня 2014, 16:39

Дві третини росіян (66%) висловилися проти можливого введення військ Росії на територію південних та східних регіонів України. 27% респондентів – підтримали таку можливість, а частка прихильників введення військ у найбільших містах – Москві та Санкт-Петербурзі – досягла 41%. Найбільше підтримують військовий удар по Україні прихильники Компартії Росії (35%), та люди з низькими статками (35%). 

Проти військового вторгнення переважно люди похилого віку, старше 60 років (71%), а також мешканці інших великих та середніх міст (74-75%).

Серед причин для введення військ лідирують смерті мирних громадян в Україні (18%), загроза терористичних актів на території Росії (18%) та подальші обстріли російських КПП на кордоні (18%). Військову операцію НАТО на території України вагомою причиною для вторгнення вважають 13% респондентів. 10% хочуть відгукнутися на прохання про введення військ від терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР". Нові випадки загибелі російських журналістів та диверсії на поїздах та газогонах по 7% громадян Росії вважають серйозною причиною для військової операції на території України. Найбільша кількість росіян, 33% не хочуть військової операції в Україні за будь-яких умов.

Опитування ВЦВГД провели 21-21 та 28-29 червня 2014 року, у ньому взяли участь 1600 респондентів у 42 регіонах Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Як повідомлялося раніше, опитування "Левада-Центру" наприкінці червня показало більшу кількість росіян, які підтримують пряме військове вторгнення Росії в Україні – 40%.