Відповідно до результатів опитування в 22 арабських країнах загалом 81% чоловіків віком 23-29 років мають роботу, тоді як лише 32% жінок того ж віку працевлаштовані. Така тенденція трохи варіюється в багатих та бідних країнах. Так, в багатих арабських країнах працюють 28% жінок, а в бідних – 36%.
«В багатьох арабських країнах хронічна нестача робочих місць у поєднанні з культурними факторами, такими як тиск на роботодавців для того, щоб дати молодим чоловікам роботу, що дасть їм можливість одружитись, може обмежувати можливості жінок для працевлаштування. Нещодавно Світовий банк повідомив, що Близький Схід та Північна Африка мають найнижчі у світі показники працевлаштування жінок», – йдеться у дослідженні.
Така тенденція з отриманням жінками місця роботи спостерігається, незважаючи на поступове зрівняння кількості чоловіків та жінок, які мають середню та вищу освіту. Зокрема, загалом у 22 арабських країнах середню та вищу освіту мають 63% молодих чоловіків та 50% молодих жінок. У країнах з високими доходами вищу освіту мають 79% чоловіків та 80% жінок, а в бідних країнах – 48% чоловіків та 33% жінок.