Два українські фільми про війну на Сході покажуть на американському кінофестивалі незалежного кіно

Культура
10 Грудня 2021, 17:24

Фільм "Клондайк" стане першим українським фільмом, який покажуть на американському фестивалі незалежного кіно "Sundance film festival 2022" у міжнародній конкурсній програм World Cinema Dramatic Competition. Картина розповідає історію про життя звичайних людей під час війни на Донбасі, зокрема про сім'ю, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове на Донеччині. 

Режисерка – Марина Ер Горбач (це вже її четверта стрічка), фільм створено у копродукції з Туреччиною та за підтримки Держкіно. У травні цього року фільм підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції. В Україні проєкт фільму став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі понад 20 мільйонів гривень. 

"Для мене ця картина – “ракета” проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. “Клондайк” з‘явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні" – пояснює задум фільму режисерка.  

Щорічний кінофестиваль "Sundance" розпочнеться у Парк-Сіті, США з 20 по 30 січня 2022 року у гібридному форматі. До секції World Cinema Dramatic Competition разом із «Клондайком» увійшли ще 9 фільмів з усього світу. Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік. 

Крім "Клондайку" у США також відбудеться прем'єра стрічки "Будинок зі скалок" режисера Сімона Леренга Вільмонта. Його показуватимуть в рамках конкурсної програми World cinema documentary competition на тому ж "Sundance film festival 2022". 

Стрічка також оповідає про події на Сході під час російсько-української війни, але про тимчасовий будинок для покинутих дітей поблизу фронту, яким займаються небайдужі соціальні працівники, поки державні органи вирішують подальшу долю дітей, що там опинились. 

Фільм є копродукцією чотирьох країн – Данії (продюсерка Моніка Геллстром), Швеції(продюсер Тобіас Янсон), Фінляндії (продюсер Самі Ягнукайнен) та України(продюсерки Дарія Бассель та Віка Хоменко). Про український прокат фільму повідомлять згодом.

 

 

 

Автор:
Тиждень