Два транші МВФ, які Україна мала отримати цьогоріч, надійдуть у 2021 році – Мінфін

30 Грудня 2020, 14:55

Два транші по 700 млн доларів від Міжнародного валютного фонду, які Україна мала отримати цьогоріч, перенесені на наступний рік. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в ТСН.

 

«Перший транш на 2,1 млрд доларів ми отримали в червні. Ще мало б надійти два транші по 700 млн доларів цього року. Вони перенесені на наступний рік. Тому початково ідеться про 700 млн доларів, які зможемо отримати після перегляду програми, її погодження на рівні місії і менеджменту МВФ», – йдеться в повідомленні.

 

Повідомляється, що уряд виконав усі маркери для отримання траншу: «Ми виконали всі маркери, які стосувалися урядових заходів. Це – ринкове тарифоутворення, трансформація податкової і митної служби. З 1 січня ці два відомства вже працюватимуть у форматі єдиних юридичних осіб. Це також врегулювання проблемних кредитів державних банків, тощо. Але там є й заходи щодо антикорупції, реформи судової системи, які, скажімо так, лишаються актуальними, однак не залежать тільки від Мінфіну. І у Фонді найбільше наголошують на реалізації саме цих заходів».

 

Другий раунд переговорів з МВФ планується в січні.

 

«На початку січня знову розпочнемо роботу з місією. Обговорюється модальність майбутньої програми, кроки, які маємо зробити, структурні маяки. Обговорюємо період 2022-2023 рр. Яким чином будемо балансувати бюджет, розмір дефіциту», – сказав Марченко.