Два рекорди: за добу і найбільше вакцинованих, і найбільше померлих від COVID-19. Що зараз відбувається з поширенням хвороби в Україні

Суспільство
19 Жовтня 2021, 13:21

Більше 193 тисяч українців вакцинувалось за добу 18 жовтня. Ця цифра є новим добовим рекордом по вакцинації населення і складає чверть показника за минулий тиждень – від 11 до 17 жовтня щепилось понад 762 тисячі людей.

Так само зростає і кількість захворювань – за минулу добу зафіксовано більше 15 тисяч нових підтверджених випадків інфікування COVID-19, про це повідомляє МОЗ України. Зазначається, що 95% госпіталізованих минулого тижня – невакциновані.

Ще один антирекорд – за кількістю летальних випадків. За минулу добу 18 жовтня від коронавірусу померло 538 людей. Від квітня 2021 це найбільший показник добової смертності.

Наразі в містах України формуються великі черги у пунктах масової вакцинації, зокрема у Львові:

Черги у Дніпрі:

Черги в Одесі:

Така ж ситуація в Краматорську: 

17 вересня уповноважена з прав людини Людмила Денісова повідомила, що на окупованих територіях Донеччини та Луганщини майже 100% заповненість лікарень хворими на COVID-19, щодня фіксують до 700 випадків захворювань, а сертифікованої вакцини так і не доставили й наразі в обігу лише російський "Спутнік V".

Правління ГО «Українська народна рада Донеччини та Луганщини» звернулася до президента щодо геноциду російських окупантів щодо населення окупованої частини Донбасу через коронавірус. Зазначається, що на території ОРДіЛО відсутністі сертифіковані вакцини, є гостра нестача медичних препаратів та засобів дезінфекції. Епідемічну ситуацію активісти безпосередньо пов'язують із невизнаними виборами до Держдуми Росії із залученням жителів окупованих територій так званих "ДНР" та "ЛНР". Відповідно до заяви, на дільницях не дотримувались жодних заходів безпеки, а також проводили масові заходи з метою агітації за російську партію "Єдіная Россия".

"До нас щодня приходить інформація про переповнені морги Донецька та інших окупованих міст Донецької та Луганської областей, свідчення лікарів та медичного персоналу про відмову швидких допомог виїжджати на виклики, про нестачу індивідуальних засобів захисту та цілковиту неспроможність окупаційних адміністрацій нести відповідальність за життя та здоров’я людей, які стали їхніми заручниками", – йдеться у зверненні.

Відтак організація вимагає, щоб окупаційна "адміністрація" відкрила КПВВ та дала можливість громадянам отримати сертифіковану вакцину поблизу КПВВ або безпосередньо на місці, розгортання шпиталів поблизу лінії розмежування для цивільного населення, доступ спеціальних мобільних бригад лікарів на окуповані території для допомоги важкохворим тощо.

На Донеччині за минулу добу першу дозу вакцини отримало майже 6 тисяч людей, другу дозу – понад 4 тисячі. Загалом на підконтрольних територіях за 18 жовтня зафіксовано 899 випадків захворювання в Донецькій області та 611 випадків в Луганській області.

Через погіршення загальної ситуації для України можуть змінити правила в'їзду на територію ЄС. Кореспондент Радіо Свобода Рікард Джозвяк раніше повідомив у своєму акаунті в Твітері, що через спалах коронавірусу Україну планують забрати із списку "безпечних третіх країн", для громадян яких дозволено знімати коронавірусні обмеження. Нас внесли туди в середині липня, однак наразі ситуація свідчить про те, що Україна більше не може бути в списку, пише Рікард Джозвяк. Також він додав, що це стосується невакцинованих громадян і що за це рішення відповідають окремі країни-члени ЄС.