Наші високопосадовці почали жваво говорити про те, що негайно треба виявити осіб, котрі мають подвійне громадянство. Акти візувалися після війни на Кавказі, формальною причиною участі Росії в якій була «необхідність» захисту своїх громадян, що проживають на території Південної Осетії. «Очевидно, ми посилатимемо запити у відповідні спецслужби, щоб знати, скільки серед наших 46-ти з гаком мільйонів людей мають усупереч закону подвійне громадянство», – сказав Анатолій Гриценко, голова комітету РНБО.
Тим часом Ігорь Корєльскій, консул Генконсульства Росії в Сімферополі, зазначив, що оформлення громадянства РФ проходить у звичайному режимі й «масової паспортизації» немає. «Ті, хто хочуть стати громадянином РФ і має для цього підстави, можуть отримати паспорт. Для тих, хто живуть в Криму, це зробити справді простіше, ніж на території Росії», – заявив він.
«У нашій країні законодавством не передбачено отримання подвійного громадянства. Але говорити про те, що зробити це неможливо – парадоксально. Люди ж його отримують! – пояснює Тижню Вікторія Таран, адвокат. – Все робиться шляхом махінацій: чи то втрати паспорта, який ховають, а за новим відмовляються від громадянства, чи то підробляють якісь документи».
За словами першого головнокомандувача ВМС України Бориса Кожина, тільки в Севастополі близько 40 000 «подвійних» громадян. Та що робити з такими людьми – ніхто не знає, адже ніякої відповідальності за два паспорти на руках наші закони не передбачують.
«Закони України не передбачають покарання, – заявив Олександр Лавринович, екс-міністр юстиції. – Ті українці, які прагнули отримати друге громадянство, практично всі його отримали. Якщо ж Гриценко хоче, щоб люди, які мають подвійне громадянство, понесли покарання, то йому потрібно подати законопроект у ВР, а також щоб цей проект підтримали 226 нардепів, а далі його підписав президент».