Два губернатори проситимуть Януковича ветувати мовний закон

6 Липня 2012, 07:57

Про це повідомили заступник голови Тернопільської облдержадміністрації з гуманітарних питань Петро Гоч і голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванок.

«Закон про засади мовної політики, який був прийнятий Верховною Радою у другому читанні, повинен бути заветований – це наше глибоке переконання. Зараз ідеться навіть не про зміст закону, а про те, що він вносить глибокий розкол в українське суспільство. На даному етапі Україна повинна бути єдиною і могутньою державою, бо перед нами стоять величезні виклики. Тому ми, як представники державної влади, і я, як представник Партії регіонів, звертатимемось до президента з проханням заветувати цей закон», – сказав Гоч на сесії облради.

У свою чергу перед сесією Івано-Франківської облради Вишиванюк нагадав, що й раніше виступав проти мовного закону. «Я на минулому мітингу говорив, що категорично проти прийняття такого закону, – наголосив губернатор. – Я за те, щоб в Україні була одна-єдина українська державна мова».

«Буду їхати на зустріч з президентом, доводити до його відома, що твориться в області, у західному регіоні, серед народу. Цей закон викликав велике збурення, незадоволення. Переконуватиму президента в тому‚ щоб закон не був підписаний», – додав Вишиванюк.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада на засіданні ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», що значно розширює сферу застосування російської мови. Парламентська опозиція заявила, що мовний закон 3 липня було ухвалено з великою кількістю порушень.

Акції проти ухваленого закону «регіоналів» проходять по всій Україні.