ДУСя визначила перелік об’єктів для продажу, серед них – держдачі Януковича і Ющенка

11 Квітня 2014, 13:51

Аверченко зазначив, що зараз в Держуправлінні справами йде інвентаризація всього майна, передає ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, є указ в.о. президента "Питання державного майна, що забезпечує діяльність президента України", в якому чітко визначено, що майно, яке не використовується для забезпечення діяльності президента, має бути відчужено або продано через Фонд держмайна.

"У нас вже є попередній перелік об'єктів, які ми готові віддати, з якими готові розпрощатися. Бо вони дійсно не використовуються для потреб… Дуже непросте це питання, але ми його вирішуємо", – сказав Аверченко.

У Держуправлінні справами вирішили, що можуть обійтися без наступних об'єктів: державне підприємство санаторій "Збруч", держпідприємство "Комунар", санаторій "Семашко", санаторій "Україна", дві резиденції № 14 та № 14а у Пуща Водиці, держдача № 29 в Конча-Заспі, в якій раніше жив Віктор Ющенко, будинок № 19 комплексу відпочинку "Пуща -Водиця", шість літаків, два вертольоти, 150 легкових автомобілів.

"Це тільки перший перелік того, що ми можемо продати. Стоїть питання по лікеро- горілчаному заводу, але там не все добре зі звітністю, десь пропали 32 млн грн", – сказав він.

Крім того, на продаж буде виставлена ​​дача № 19 у Пущі-Водиці, раніше закріплена за Януковичем, якою він, однак, жодного разу не користувався.

Ряд державних дач залишаться на балансі Держуправління справами.

"Ми хочемо ці об'єкти залишити, щоб виконувати функції Держуправління справами. Ситуація ускладнюється тим , що зараз велика кількість об'єктів поки що, тимчасово, забрані у зв'язку з анексією Криму. У нас в Криму 13 підприємств і більше 20 різних об'єктів, які ми не можемо використовувати… тому резиденції, без яких раніше ми, можливо, могли б обійтися, будемо залишати", – зазначив він, додавши, що це необхідно в тому числі для прийому іноземних гостей.