Думки українців щодо свободи слова розійшлися

8 Червня 2011, 18:11

43% опитаних не відчувають згортання свободи слова, ще 17% – не визначились з цього питання.

Найбільше стурбовані згортанням свободи слова в країні мешканці Заходу (61%), Центру (47%), Півночі (40%) та Донбасу (37%).

Здебільшого це люди середнього віку, з відносно вищим рівнем освіти та доходів.  Чоловіки більш гостріше відчувають проблему, ніж жінки.

Згідно з результатами дослідження, за політичними симпатіями це, передусім, прихильники Свободи, Громадянської позиції та Батьківщини, дві третини з яких відчувають згортання свободи слова. Дещо менше (понад 50%) – прихильники Фронту змін та Нашої України.

Водночас лише 14% прихильників Партії регіонів відчувають негативні тенденції зі свободою слова, примітно, що серед прихильників інших провладних партій – Народної партії, КПУ та Сильної України – таких вдвічі більше.

Соціологи відзначають, що таким чином, згідно з останніми оцінками громадян, ситуація зі свободою слова в Україні протягом останніх місяців стабілізувалась.

Так, у травні 2011 року показник зафіксовано на тому ж рівні, що і у вересні 2010 року (41%), крім того, він дещо зменшився порівняно з січнем 2011 року (46%).

Проте якщо порівнювати з квітнем 2010 року, ситуація залишається загрозливою: якщо рік тому, одразу після президентських виборів, згортання свободи слова в країні відчували лише 19% опитаних, то у травні 2011 року відчуття зросли більш ніж вдвічі (41%).

З вересня минулого року відчуття згортання свободи слова в країні зросли лише на Донбасі, залишились практично на тому ж рівні на Півдні, Заході та в Центрі, зменшились на Сході і Півночі.

Дослідження проводилось 26 травня – 2 червня 2011 р. Було опитано 2000 респондентів  віком від 18 років і старші. Похибка становить 2,2% 

Нагадаємо, 63,4% опитаних Центром Разумкова вважають, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку