Думки європарламентарів напередодні дебатів щодо справ урядовців Тимошенко розділилися

8 Червня 2011, 10:05

Про це сказано в проектах резолюцій груп, винесених на обговорення Європарламенту.

У проектах висловлено підтримку уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової, яка звернулася в Генеральну прокуратуру із проханням змінити запобіжний захід для Луценка, який перебуває під вартою з 26 грудня 2010 року.

Крім того, групи стурбовані тим, що справи, порушені проти колишнього прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко й деяких членів її уряду є політично мотивованими.

У проекті резолюції "Альянсу лібералів і демократів за Європу" підкреслюється, що поточні розслідування українських політичних лідерів не повинні перешкоджати їх активній участі в політичному житті країни, зустрічам з виборцями й поїздкам на міжнародні наради.

У свою чергу група "Прогресивний альянс соціалістів і демократів" у Європейському парламенті закликає Юлію Тимошенко та інших колишніх членів уряду співпрацювати з Генеральною прокуратурою.

"Закликає членів колишнього уряду Юлії Тимошенко співпрацювати з управлінням Генеральної прокуратури в коректній і поважній формі, утримуватися від надання неправдивої інформації та безпідставних обвинувачень на адресу органів державної влади", – сказано у проекті резолюції групи, винесеному на обговорення Європарламенту.

При цьому в документі підкреслено, що політичні сили України повинні втримуватися від втручання в роботу Генпрокуратури, а влада – забезпечити прозорість розслідування й судових процесів.

Натомість група "Європейські об'єднані ліві/Ліво-зелені Півночі" Європейського парламенту виступає за невтручання Європейського Союзу в судовий процес у справах проти Тимошенко та інших  чиновників.

"Звертаємося із закликом до уряду України, ЄС і всіх зацікавлених країн не втручатися в судові справи, але поважати незалежність судової влади", – сказано в проекті.

У документі наголошено на необхідності дотримання верховенства права та забезпечення максимальної прозорості розслідувань і судових процесів у контексті справ проти Тимошенко та інших екс-чиновників.

Також у документі зазначено, що Україна є важливим партнером для ЄС, а повага до верховенства закону, прав людини та громадянина, політичного плюралізму та інших демократичних цінностей має основне значення для поглиблення відносин України і ЄС.

Нагадаємо, Європарламент обговорить ситуацію щодо порушення кримінальних справ проти Тимошенко й інших членів колишнього уряду України під час засідання 9 червня.

Позначки: