Дуда заявив, що Польща хоче хороших відносин з Україною, але забути про “геноцид” не можна

25 Лютого 2018, 18:24

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна хоче хороших відносин з Україною, але наголосив, що забувати про "геноцид" не можна. Про це повідомляє Niezalezna.

 

Зазначається, що у неділю, 25 лютого, на території колишнього села Гута Пеняцька на Львівщині польська офіційна делегація вшанувала пам‘ять поляків, убитих тут 28 лютого 1944 року.

 

Під час церемонії державний секретар канцелярії президента Польщі Адам Квятковський зачитав звернення Анджея Дуди, у якому йшлося про "геноцид проти поляків", здійснений українцями у Гуті Пеняцькій.

 

"Злочин геноциду, вчинений тут українськими солдатами та поліцейськими на службі гітлерівського Третього рейху і українськими націоналістами, призвів до знищення близько тисячі людей: польських жителів Гути Пеняцької, а також євреїв та біженців з інших міст Волині та Поділля, яких вони переховували", — заявив польський президент.

 

За словами президента Польщі, обов’язок сучасних поляків – "не забувати про злочини у Гуті Пеняцькій", "пам’ятати і робити висновки".

 

"Наші нації потребують одна одну, щоб обидві наші країни були сильними і безпечними. Тому нам також потрібна пам'ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року. Так, щоб нічого подібного не відбувалося знову, і щоб наші відносини ґрунтувались на міцному фундаменті і взаємній довірі", — заявив Дуда.

 

Нагадаємо, 15 лютого президент Польщі Анджей Дуда оскаржив у Конституційному суді положення скандального закону про Інститут національної пам’яті, де йдеться про "українських націоналістів".

 

Як повідомлялося, зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.