Олена Зайцева, яку звинувачують у скоєні ДТП у Харкові, заявила, що їхала на жовтий сигнал світлофора та не встигала загальмувати, коли почав рухатися другий учасник ДТП –Геннадій Дронов. Про це вона сказала в ході судового засідання в понеділок, 12 березня.
Водночас Зайцева наголосила, що ніколи не сяде за кермо.
За інформацією Newsroom, підозрювана заявила, що затиснула клаксон і в останній момент перед зіткненням натиснула педаль гальма, але це не дозволило уникнути ДТП.
"Після того, як Volkswagen протаранив мій автомобіль, машину нахилило набік, перевернуло, я перелетіла на пасажирське сидіння. У цей час я не керувала автомобілем і його в такому стані винесло на людей", – розповіла вона.
Крім того, Зайцева повідомила, що планує допомагати сім'ям потерпілих після відбуття нею тюремного терміну.
"Люди перевернули автомобіль, потім намагалися дістати нас. Намагалися розбити вікно. Нас витягли, коли вирвали пасажирські двері автомобіля Lexus. Коли я вийшла з авто, я підбігла до поліцейського і віддала йому свої права", – додала вона.
За її словами, за площею Конституції вона рухалася зі швидкістю 80 км на годину, а швидкість водія Volkswagen не знає.
Зазначається, що на уточнення представника потерпілих, вона повідомила, що два роки тому отримала права, шість разів притягалася до адміністративної відповідальності, чотири з них за парковку.
Крім того, вона додала, що не все пам'ятає про трагедію.
Нагадаємо, ввечері 18 жовтня 2017 року в Харкові сталася ДТП у центрі міста, внаслідок якої загинули шестеро людей. Жінку, яка була за кермом "Лексусу", що в'їхав у натовп, відразу затримали. 20 жовтня Київський райсуд Харкова на два місяці взяв під варту Олену Зайцеву, обвинувачену у скоєнні смертельної ДТП.
Водієві Volkswagen Touareg Геннадію Дронову, який був другим учасником смертельної ДТП, оголосили підозру. 6 листопада. Згодом Київський районний суд Харкова ухвалив рішення взяти Дронова під варту на два місяці без можливості внесення застави.
Сама ж Олена Зайцева згодом визнала свою провину та заявила, що готова понести будь-яке покарання. Також про пом'якшуючі обставини заявляла адвокат Зайцевої. Зокрема, її рідні відправили банківські перекази сім'ям загиблих в аварії. Проте батьки загиблих повернули гроші після того, як чеки від благодійних внесків слідство почало додавати до матеріалів справи. Як повідомляє ТСН, після щирого розкаяння, вони, за словами адвокатки Зайцевої, можуть стати свідченням добровільного відшкодування збитків. Це вже відразу дві пом'якшувальні обставини, які можуть зменшити кількість років у вироку. Адвокат Зайцевої Юлія Козир повідомила, що день перебування в СІЗО вважається день відбування покарання після вироку. Після того, як пройде половина терміну, Олену можуть відпустити умовно-достроково.