ДТЕК Ахметова викупить 250 тисяч тонн африканського вугілля

2 Грудня 2014, 14:40

Компанія ДТЕК планує викупити близько 250 тис. т вугілля з Африки. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

"Це 4-6 кораблів, які в Центренерго через перевірки не хочуть (закуповувати)", – заявив глава Міненерговугілля журналістам у Києві у вівторок.

Він додав, що через непрогнозовану ситуацію з поставками російського вугілля ДТЕК розглядає можливість проведення переговорів про подальші закупівлі вугілля з ПАР.

Як повідомлялося, судно MBA Rosaria з четвертої партією південноафриканського вугілля в 84,6 тис. т на борту стоїть на рейді Іллічівського порту, проте поки не заходить у порт. Ще два судна з вугіллям з ПАР очікуються до прибуття в Україну в грудні 2014 року: балкер Rosco Poplar з 77,8 тисяч тонн вугілля і балкер Bottiglieri Sophie Green з 84 тисяч тонн вугілля.

Як повідомлялося, "Укрінтеренерго" 19 серпня підписало угоду із компанією Steel Mont Trading Ltd. на постачання 1 млн тонн вугілля антрацитної групи для ТЕС державній енергогенеруючій компанії "Центренерго".

Згідно з контрактом, вартість закупівлі південноафриканського вугілля становить 86 доларів за тонну, а його ціна з урахуванням транспортних та інших витрат після доставки на склади ТЕС "Центренерго" коливається в районі 110 доларів.

На початку листопада Генеральна прокуратура почала розслідування щодо завищених цін під час закупівлі вугілля із ПАР.

Раніше ЗМІ повідомили, що причиною початку розслідування став сумнів президента України Петра Порошенка у прозорості схеми постачання вугілля із ПАР в Україну, яку він озвучив на засіданні РНБО.

7 листопада на допит у Генпрокуратуру були викликані керівники держкомпаній "Укрінтеренерго" і "Центренерго". Вони надали слідчим контракти на закупівлю вугілля із Південно-Африканської Республіки, після чого їх відпустили.

10 листопада, у Генпрокуратуру як свідок був викликаний глава Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.