Дружину лідера іракської філії Аль-Каїди ув’язнили на 20 років

26 Червня 2011, 17:32

Вирок дружині терориста набрав чинності в четвер, 23 червня, але про це стало відомо лише зараз.

За інформацією анонімного джерела в уряді Іраку, Яхію звинуватили в передачі кореспонденції бойовикам і виготовленні поясів із вибухівкою.

Хасна Алі Яхію заарештували в квітні 2010 року під час спільної спецоперації американських та іракських силовиків на півночі Багдада. Саме під час цієї операції  убили Абу Айюб аль-Масрі і ще одного високопоставленого члена Аль-Каїди.

Хасна Алі Яхія родом з Ємену, у неї і Абу Айюба аль-Масрі було троє дітей.

За словами представника єменського посольства у Багдаді, в травні їх передали родичам у Ємен. Раніше члени близькою до Аль-Каїді організації «Ісламська держава Ірак» виступали з погрозами на адресу іракських політиків, вимагаючи звільнити Хасна Алі Яхію та її дітей.

Абу Айюб аль-Масрі народився в Єгипті і вступив до лав «Аль-Каїди» в кінці 1990-х років. До відправлення в Ірак в 2003 році він спеціалізувався на виготовленні автомобільних бомб.

Аль-Масрі очолив іракський підрозділ «Аль-Каїди» в червні 2006 року після ліквідації Абу Мусаба аль-Заркаві.

Як повідомлялось, нещодавно з в'язниці «Аль-Мунавара», яка розташована у південному портовому місті Аль-Мукалла у Ємені, втекли 62 ув'язнених бойовиків Аль-Каїди.

У середині червня Аль-Каїда призначила своїм новим лідером Аймана аз-Завахірі.

Раніше більшість експертів вважали, що саме аз-Завахірі, який вважався «людиною номер два» в Аль-Каїді, стане наступником бін Ладена. Проте тимчасово «виконуючим обов'язки» керівника оперативного штабу Аль-Каїди після того, як було ліквідовано Усаму бін Ладена, став єгиптянин Сейф аль-Адль.

Нагадаємо, глава Аль-Каїди Усама бен Ладен убитий рано вранці 2 травня, у результаті спецоперації американських військ у Пакистані.