Дружина екс-міністра повідомила, що її чоловік офіційно не інформував керівництво СІЗО про свою голодовку, оскільки зробив відповідну заяву в залі судового засідання, коли йому продовжили термін утримання під вартою.
"Юрій Луценко зробив цю заяву публічно в суді. Керівництво СІЗО не отримувало заяви про голодування", – заявила Ірина Луценко, яка є його захисником.
Вона підкреслила, що керівництво СІЗО знає про те, що Луценко не приймає їжі з минулої п'ятниці.
Жінка повідомила, що їй відомо про те, що в четвер два співкамерника її чоловіка підтвердили співробітникам СІЗО факт голодування екс-міністра.
За словами Ірини Луценко, до її чоловіка в камеру щодня почав приходити лікар для перевірки його самопочуття.
Вона також зазначила, що остання передача з їжею була 19 квітня, і з минулої п'ятниці Луценко "п'є воду, чай без цукру і каву з цукром, взагалі не приймаючи їжі".
При цьому вона назвала "підлою і цинічною" заяву в пресі керівництва СІЗО про те, що Луценко не голодує.
"Ми сподіваємося своєю заявою (на ім'я генпрокуратура з проханням змінити запобіжний захід Луценку – Ред.) привернути увагу", – сказала дружина екс-міністра.
При цьому вона підкреслила, що тривале утримання від прийому їжі, на яке пішов Луценко на знак протесту проти продовження йому арешту, "може призвести до того, що він просто не встане".
У той же час, адвокат Юрія Луценка Ігор Фомін не виключає, що його підзахисного можуть почати годувати примусово, передає ЛІГАБізнесІнформ.
"Ми розуміємо, що така ситуація може виникнути і, найімовірніше, виникне … Ми розуміємо, що є певні дії, які в СІЗО будуть робити у зв'язку з оголошенням голодування Юрієм Віталійовичем. Я можу вам сказати, що, принаймні, раніше такі речі були відносно іншого мого підзахисного", – зазначив Фомін.
Нагадаємо, Апеляційний суд Києва 22 квітня продовжив термін арешту Юрія Луценка до 26 травня, після чого екс-міністр заявив про намір з 22 квітня розпочати голодування.
Луценко перебуває в СІЗО з 26 грудня 2010 року. Йому пред'явлено остаточне обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групи осіб), ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 364 КК України (зловживання владою і службовим становищем, що спричинило істотну шкоду охоронюваним законом правам громадян, вчинене працівником правоохоронного органу).
28 січня 2011 року досудове слідство у кримінальній справі щодо екс-глави МВС і ще трьох колишніх співробітників відомства встановило, що вони завдали державі збитків у розмірі більше 970 тисяч грн.