Дружина Луценка не виключає, що після звільнення з тюрми чоловік може очолити новий Майдан

Акценти
27 Листопада 2012, 07:39

Відповідаючи на запитання, якою буде роль Луценка після виходу з в’язниці, дружина екс-міністра сказала: «Він буде над політикою. Я думаю, він вже її переріс. Більш детально про це, я думаю, Луценко скаже сам. Не хочу наперед розкривати його плани. Вони цікаві, він над ними постійно працює. Є група однодумців, політологів, громадських діячів, які готові об’єднатися навколо ідеї, запропонованої Луценком».

Водночас, на запитання «А новий Майдан зможе очолити?», Ірина Луценко відповіла: «Якщо на нього буде запит у суспільстві, то він зможе, звичайно. Якщо цей Майдан буде на часі, то тут не може бути сумнівів – тільки так. Як він може стояти осторонь? Адже саме дух Майдану залишив його в Україні, коли йому загрожувала небезпека в’язниці». Коментуючи те, що багато хто прогнозує початок чвар після звільнення Юлії Тимошенко і її чоловіка, Ірина Луценко зауважила, що «навіть якби Юра звільнився зараз, він би жодним чином не сприяв розбрату і не балотувався б у президенти. Його бачення таке: має бути один кандидат від опозиції – той, хто запропонує кращу програму. І визначити цього кандидата і його майбутню команду: прем’єра, спікера, мера Києва. Луценко вважає, що тільки так опозиція має готуватися до виборів 2015 року. Юра не підтримуватиме прізвище – він підтримає програму розбудови української держави, затребувану суспільством, за яку готові відповідати її керманичі».

Як повідомлялось, 26 листопада у Менській колонії з Юрієм Луценком зустрілися посли США Джон Теффт та Євросоюзу Ян Томбінські. Після зустрчі з екс-міністром вони заявили про вражаючу моральну стійкість Луценка та «дивовижне почуття гумору». Водночас посол ЄЄ висловив занепокоєння станом здоров’я екс-міністра.

Посли пообіцяли доповісти урядам своїх країн про результати зустрічі з Луценком.

Нагадаємо, 22 листопада Апеляційний суд Києва не задовільнив апеляцію Луценка на вирок Печерського районного суду щодо незаконного продовження стеження у справі про отруєння Віктора Ющенка, за яким екс-міністра було засуджено на два роки ув’язнення.

90