Вітаємо всіх шанувальників «Українського тижня» й дякуємо, що читаєте нас у мережі!
Маємо добру новину: черговий друкований спецпроєкт уже на поличках «Книгарні Є» і на їхньому сайті. 150 сторінок матеріалів найкращих авторів Тижня.
На обкладинці ми використали цитату Василя Стуса, яка немов прокладає місток між минулим і майбутнім України. Тому в цьому номері ми підготували інтерв’ю з президентами України — Леонідом Кучмою, Віктором Ющенком і Петром Порошенком, щоб зазирнути в майбутнє України з погляду минулого досвіду, минулих здобутків і втрат. Запитали автора відомої фрази «Україна — не Росія», що тепер, під час повномасштабної війни, означають для нього ці слова. Попередні очільники держави поділилися своїм баченням шляху до перемоги. А перший міністр оборони України Костянтин Морозов розповів, як формувалися Збройні Сили України на початку 1990-х і з якими викликами довелося стикнутися українським захисникам на початку відновленої незалежності.
- Значну частину журналу ми приділили кризі гуманітарних знань. Адже саме вони дають змогу краще аналізувати й на всіх рівнях ухвалювати рішення, від яких залежить майбутнє країни, краще розуміти ворога й бути готовими до його дій. Як пишуть наші автори, у «світі посилюються тенденції до менш осмисленого ухвалення рішень». Це ми бачили як в Україні під час підготовки до повномасштабного вторгнення, так і у світі, який, зважаючи на успіхи різних популістів, досі не зовсім усвідомлює, з якою небезпекою стикнувся. Своїми думками на цю тему поділилися ваші улюблені автори Тарас Лютий, Юрій Макаров, Максим Нестелєєв, Ольга Петренко-Цуенова, Ростислав Семків, Олексій Сокирко.
- З історикинею Ларисою Якубовою обговорили, на якому етапі нині в Україні націєтворення, які є відмінності між українським і російським народами й чому Захід не схотів визнати злочинність радянського тоталітаризму й прирівняти до нацистського.
- Кореспондент Тижня Роман Малко побував у прифронтовому Торецьку й написав репортаж, як там під обстрілами щодня працює напівзруйнована лікарня. Він поділився своєю «єдиною простою формулою виживання».
- Наші міжнародники оцінили зовнішньополітичні виклики й так звані гарантії безпеки та спробували уявити політиків нового покоління, які керуватимуться вже не лише інтересами, а й цінностями. Якою буде нова політика без тіні Кіссінджера?
- В економічному розділі оцінили актуальність земельної реформи, коли частина території тимчасово окупована, а на іншій ідуть бої. Порівняли воєнні бюджети Росії й України. А також спробували розібратись у проблемах підготовки й освіти наших економістів, від яких чекаємо у майбутньому українського економічного дива або сталого зростання.
- Богдана Романцова розповіла про те, чого чекає молодь від української влади.
- А Сергій Демчук написав текст прямо з пологового про те, як народжувати дітей під час війни. Попри всі виклики, ми з оптимізмом дивимося вперед. Саме тому «минулі мрії видяться майбутнім»!
Друкований спецвипуск можна замовити на сайті «Книгарні Є».