Другий енергоблок Запорізької АЕС відключили від енергомережі

5 Березня 2017, 11:32

У неділю, 5 березня, о 02.05 годині енергоблок №2 Запорізької атомної електростанції, розташованої на березі Каховського водосховища неподалік міста Енергодар, відключили від енергомережі. Про це повідомили у прес-службі Запорізької АЕС.

За даними, йде переведення реакторної установки в стан гарячої зупинки.

«Станом на 05 березня на Запорізькій АЕС в роботі перебувають чотири енергоблоки. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає. Сумарна потужність генераторів становить 3 420 МВт», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що радіаційний фон в районі розташування Запорізької АЕС і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) становить 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону.

Нагадаємо, 10 лютого Служба безпеки України прийшла з обшуками на Запорізьку АЕС. Відомо, що обшуки тривали у рамках кримінального провадження.

Як повідомлялося, у листопаді 2016 року прокуратура Запорізької області після перевірок на Запорізькій АЕС відкрила провадження за ст. 111. КК України – "Державна зрада", ст. 113 КК України – "Диверсія" і ст. 255 КК України – "Створення злочинної організації". Підставою для відкриття кримінального провадження  стали дані, що свідчать про те, що з 2014 року на Запорізькій АЕС діє злочинна група, члени якої підтримують відносини з громадянами РФ, від яких отримують рекомендації щодо методів завдання збитку економічної безпеки України, зокрема з виведення фінансових коштів за кордон і створення умов для зупинки ЗАЕС.