Друг Кремля та ексканцлер ФРН Шредер йде з «Роснєфті»: що про це пишуть західні медіа

20 Травня 2022, 22:05

Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер йде у відставку із російської державного енергогіганта «Роснефть». Сьогодні Шредер повідомив компанію, що більше не може залишатися головою ради директорів найбільшої нафтової компанії Росії.

Настрої проти політика піднялись після повномасштабного вторгнення, так як його називають близьким другом Путіна, пише Euronews.

Оголошення Шредера з’явилося за день після того, як німецькі законодавці вирішили позбавити його пільг на власний офіс та співробітників, фінансованих платниками податків, які йому надали як колишньому канцлеру.

Депутати Європарламенту також проголосували за необов’язкову резолюцію, яка закликає Шредера піти у відставку з посади та додати до його санкційних списків ЄС, зазначають у виданні.

У The Washington Post пишуть, що він досі обіймає посади в правлінні компанії «Північний потік-2» та «Північний потік» і зазначають, що саме Шредер зіграв важливу роль у поглибленні енергетичної залежності Німеччини від росії.  

«Шредер стає дедалі більше незручним для своєї партії та більшої частини країни, оскільки росія веде новий наступ на Україну».

Резолюція Європарламенту, про яку зазначалось раніше, закликає ЄС поширити санкції на «європейських членів правління великих російських компаній і політиків, які продовжують отримувати російські гроші».

У змінах, запропонованих законодавцями правлячої коаліції, за повідомленням The WP, ім’я Шредера прямо не називають, однак вказують, що витрати на його офіс є зайвими. Шредер все ще має право на охорону та пенсію, яка, за повідомленнями німецької преси, становить понад 100 000 доларів на рік.

Серед іншого, Німецьке видання Bild згадує й резонанс, який Шредер викликав, коли розкритикував вимоги України щодо поставок зброї й назвав їх «брязканням шаблями».

Наразі він юридично перевіряє рішення бюджетного комітету Бундестагу про скасування його колишніх канцлерських привілеїв. Bild пише, що у четвер бюджетний комітет Берліна проголосував за закриття офісу колишнього канцлера.

Інше німецьки видання Der Spiegel повідомляє, що СДПН у Ганновері оголосила, ніби вперше його виключення з партії будуть обговорювати в середині червня.

Видання зауважує, що про реальні причини виходу Герхарда Шредера із «Роснєфті» поки що можна лише здогадуватися. Можливо, він хоче просто захиститися, а може його терпіння до росії повільно вичерпується. Крім того, найближчими тижнями він має увійти до наглядової ради «Газпрому».

Der Spiegel з посиланням на СДПН пише, що в Німеччині рішення Шредера не впливає на розгляд справи проти нього, тому скасування ексканцлерівських привілеїв продовжиться. Нагадаємо, на початку березня прокуратура Ганновера проти колишнього канцлера порушила кримінальну справу – його підозрюють у злочинах проти людства.