Досудове розслідування у справі щодо знущань над Гаврилюком завершили

30 Квітня 2015, 15:15

Генпрокуратура закінчила досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно начальника відділу охорони громадського порядку Печерського РУ ГУ МВС України в місті Києві, який не припинив злочини щодо учасника акцій протесту Михайла Гаврилюка. Про це йдеться на сайті ГПУ.

«Встановлено, що вказана особа 22 січня 2014 року, діючи під час охорони громадського порядку на вулиці Грушевського в місті Києві як службова особа – представник державного органу виконавчої влади допустила службову недбалість при виконанні своїх обов’язків, проявляючи слабкість, побоюючись осуду та фізичного впливу зі сторони оточуючих працівників правоохоронних органів не припинила злочини, які вчинялись останніми у вигляді фізичного і психічного насильства стосовно затриманого активіста «Євромайдану» Гаврилюка М.В., що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам та інтересам потерпілого», – йдеться у повідомленні.

Обвинувальний акт щодо цієї особи з угодою про примирення сторін 27 квітня 2015 року передано до Печерського районного суду міста Києва.

Зауважимо, що до цього Генеральною прокуратурою України закінчено досудове розслідування стосовно п’яти правоохоронців, яких Печерським районним судом міста Києва вже визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень щодо Гаврилюка М.В.

Нагадаємо, Михайла Гаврилюка під час сутичок на вулиці Грушевського у Києві затримали військовослужбовці внутрішніх військ. Вони у мороз роздягнули козака та фотографувались з ним. Пізніше в інтернеті з’явилося відео цих знущань.

Згодом Печерський райсуд заарештував на 2 місяці бійця спецпідрозділу "Ягуар" за підозрою в участі у знущаннях і нанесенні тілесні ушкодження активістові Майдану Гаврилюку.

Пізніше Гаврилюк відмовився від претензій до одного з підозрюваних співробітника спецпідрозділу "Ягуар" Леоніда Ломоноса. 9 квітня працівника ВВ відпустили під домашній арешт.

Зазначимо, Михайла Гаврилюка обрали депутатом Верховної Ради на дострокових виборах 26 жовтня.