На даний момент існують великі проблеми із даними щодо українських біженців. Проблемою є навіть банальна оцінка їх кількості. Показники різних статистичним центрів, до прикладу, Держкомстату та Міжнародної організації міграції, можуть розходитись на мільйони. Про це заявив Андрій Биченко, директор соціологічної служби Центру Разумкова на презентації результатів соцопитування, проведеного до Дня Незалежності Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва із соціологічною службою Центру Разумкова.
«На жаль, не існує зараз достовірної статистичної інформації. Ні в Держкомстаті, ні якщо врахувати Міжнародну організацію міграції. Навіть якщо порівняти інформацію… то неспівпадіння навіть просто у кількості людей, які виїхали, ідуть на мільйони», – зазначив Биченко.
За його словами, неможливість брати до розрахунку таку значну частку населення України, створює певні труднощі для соціології. При цьому Биченко вважає, що в разі урахування біженців, результати соцопитувань ще сильніше схилялись би до проєвропейських та антиросійських, адже серед біженців переважає молодь, яка традиційно давала такі результати.
Також він поділився оцінкою того, які групи населення склали основний масив українських біженців в Європі. На його думку, середній біженець молодший за середнього українця, переважають жінки з дітьми. При цьому кореляції за матеріальним становищем прослідковується набагато менше. Більшість заможних українців, що покинули країну, зробили це не в якості біженців, натомість, значну частку тих, хто виїжджав, становлять люди, яким «було менше що втрачати».
Основний матеріал щодо дослідження можна прочитати тут.
Ознайомитись з повними результами соціального дослідження можна за посиланням.