Дослідження: ЗМІ у США найбільше пишуть про Близький Схід, Росію та Китай, а в Європі – про себе та Азію

20 Листопада 2013, 19:15

Подана нижче карта, складена дослідниками з Оксфорду Марком Грехемом і Стефано Де Саббата на базі Глобальної бази даних подій, мов та тонів (ГБПМТ) показує місця, які найчастіше згадуються у новинах в період між 1979 і 2013 рр. Як пише The Atlantic, дослідники спершу виокремили 43 млн. подій, де основні гравці були розташовані в різних місцях, а потім нанесли на карту результати. Чим яскравішою є лінія на малюнку вище, тим більше зв’язків між місцями.

Із карти, поданої вище, видно, що США виступають в якості «основної географічної точки фокусування» для подій, які відстежувалися у новинах, і за даними дослідників, найчастіше ця країна з'являється поруч з Афганістаном, Китаєм, Іраном, Іраком, Ізраїлем та Росією (більше 500 тис. згадувань з кожною із країн) у статтях про міжнародні події. Якщо ж у повідомленні згадувалася країна, а не конкретна географічна точка, то лінію на карті спрямовували в середину країни, тому виглядає так, ніби про американський Середній Захід та російський Східний Сибір згадували найбільше.

Як відзначають Грехем та Де Саббата, «якщо відкинути США, то двома найбільш поєднаними у новинах країнами були Афганістан та Пакистан, а двома найбільш поєднаними містами – Сеул та Пхеньян; регіон Африки, який знаходиться південніше Сахари, як виявилося, найменше згадувався в інформаційних повідомленнях».

Карта, подана нижче також дозволяє побачити міжконтинентальне поєднання країн в інформаційних повідомленнях. «Росія та Великобританія серед найбільш помітних країн Європи, далі йдуть Німеччина та Франція.  Кожна  з цих чотирьох європейських країн має тісні зв'язки з Азією, особливо з Китаєм, Афганістаном і Пакистаном. Щільний зв'язок також видно в Азії, з центром в Китаї, і за участю Гонконгу, Тайваню, Південної та Північної Кореї», – пишуть вчені у своєму блозі.