Дослідження показало, де в Україні найбільше користуються «ВКонтакте»

27 Березня 2019, 17:36

В Україні найбільш активними користувачами російської соцмережі "ВКонтакте" є жителі Донецької та Дніпропетровської областей, а також Києва. Про це йдеться в дослідженні «Русский мир» та вибори в Україні: про що говорять у ВКонтакте», яке 27 березня оприлюднила громадська організація «Інтерньюз-Україна».

 

 

«Перше місце за кількістю активних профілів «Вконтакте» займає Донецька область. Друге – Дніпропетровська. Третє – Київ. Від Луганської області (четверте місце) не надто відстає Харківська та Одеська. Більша частина активних профілів «Вконтакте», які писали на тему виборів, – у Донецькій області (29,7 %). За нею слідує Дніпропетровська (10,7%), Луганська (9,9%), а також Київ (7,9%)», – наголошується в дослідженні.

 

 

Як зазначається, український сегмент «ВКонтакте» значно послабив свої позиції як інструмент російської пропаганди.

 

«Очевидно, це стало наслідком санкцій, накладених на деякі російські інтернет-продукти у 2017 р. Українські контрдії були ефективними», – йдеться в повідомленні.

 

Однак, згідно з дослідженням, проросійська риторика тепер займає значно більшу частку від усіх постів у «ВКонтакте», ніж до 2017 року.

 

«Сьогодні «ВКонтакте» значно більшою мірою є розплідником «русского мира», ніж кілька років тому», – відзначають автори дослідження.

 

Дослідження було проведене в рамках ініціативи ГО «Інтерньюз-Україна» – UkraineWorld – у період з 1 листопада 2018 р. до 14 лютого 2019 р. Воно виконане за допомогою Neural Networks та методів Artificial Intelligence. Водночас автори відзначили, що не досліджували окупований Крим через технічні причини.

 

Нагадаємо, 16 травня 2017 року президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси Mail.ru, Яндекс, ВКонтакте та Однокласники, а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, Первый канал. Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.