Дослідники оприлюднили нові докази участі Росії у боях за Іловайськ

19 Серпня 2019, 09:44

Британська дослідницька група Forensic Architecture оприлюднила нові докази участі російських військових у боях під Іловайськом у серпні 2014 року. Нові дані про озброєння Російської Федерації на Донбасі будуть використані у позовах українських добровольців проти РФ, які розгляне ЄСПЛ. Про це повідомляє The Guardian.

 

Як зазначається, дослідники опублікували інформацію про наявність під Іловайськом моделі танка Т-72Б3, яка в той час була на озброєнні лише у військових РФ.

 

"… Оскільки Росія заперечує будь-яку причетність до подій на Донбасі, встановлення відповідальності Москви … є ключовим для судових справ. У зв'язку з цим Європейський центр захисту прав людини (EHRAC), який допомагає заявникам подати справу до ЄСПЛ, доручив Forensic Architecture зібрати переконливі докази участі Росії у боях під іловайськом. Докази містять численні супутникові знімки російських збройних автоколон на території України і фіксацію нової моделі танка Т-72Б3, яка на момент боїв експлуатувалася лише російськими збройними силами", – пише The Guardian.

 

За даними Forensic Architecture, дослідники перевіряли і зіставляли геолокацію з інформацією про знищений російський танк з багатьох відео- і фотодоказів з відкритих джерел, відзнятих 29 серпня 2014 року в районі Іловайська, а точніше – біля н.п. Новодвірське.

 

"У період з серпня до вересня 2014 року поблизу Іловайська кілька разів було зафіксовано конкретну модель російського танка. Ми використовували цифрове моделювання для підтвердження цих спостережень, що явно вказує на російську військову присутність на сході України", – йдеться у матеріалі.

 

Як повідомлялося, 14 серпня 2017 року Генеральна прокуратура України оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії.

 

Так, згідно висновків експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, який знаходиться у безпосередньому причинно-наслідковому зв’язку з Іловайською трагедією, є військова агресія Збройних Сил Російської Федерації у вигляді прямого вторгнення на територію України та подальше вчинення військовими країни-агресора воєнних злочинів.

 

Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 р. українські військові потрапили в оточення під Іловайськом. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.