Допитали чоловіка, який взяв у заручники людей у Луцьку

22 Липня 2020, 16:14

Максима Кривоша, якого підозрюють у захопленні заручників, допитали. Зараз чоловік знаходиться в слідчому ізоляторі. Суд з обрання запобіжного заходу відбудеться завтра. Про це 22 липня повідомив ачальник управління Служби безпеки України у Волинській області Павло Данюк.

 

"Нині відбуваються слідчі дії зі встановлення зв'язків терориста, місця придбання зброї, можливих спільників. Деяких людей затримано наразі й перевіряється інформація щодо їх участі в цьому терористичному акті… Терорист перебуває в Луцькому слідчому ізоляторі", – зазначив Данюк.

 

Коментуючи відео, де видно, як цей луцький терорист після завершення операції деякий час стоїть, і правоохоронці його не затримують, Данюк пояснив, що ця затримка була зумовлена професійною необхідністю.

 

"У нас були підозри, що в автобусі залишився вибуховий пристрій. За нашими домовленостями він так і залишив в автобусі сумку з вибуховим пристроєм. Ми мали впевнитися, що у нього немає дистанційного пристрою керування цим вибуховим пристроєм, тому що заручники залишалися в автобусі. Йому давали вказівки підняти руки, опустити руки, повернутися, постояти, ми сканували місцевість приладами виявлення можливої небезпеки для заручників. І тільки після цього підійшли до нього співробітники поліції і СБУ", – розповів Данюк.

 

Нагадаємо, що 21 липня в Луцьку чоловік захопив автобус із близько 20 заручниками. В області введений оперативний план "Заручник". О 9:25 чоловік зателефонував до поліції та представився як "Максим Плохой". Як стало відомо, справжнє ім’я – Максим Кривош.

 

Пізніше у Службі безпеки України зазначили, що в заручниках перебуває приблизно 10 осіб.

 

СБУ кваліфікувала захоплення заручників у Луцьку за ч. 1 ст.258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України і розпочала кримінальне провадження.

 

Увечері заручників звільнили