Теличенко розповіла, що перед початком засідання "всі троє суддів (колегії) зайшли в кабінет голови суду, їх викликала голова Печерського суду Отрош Інна Олексіївна".
"Вони там перебували понад півгодини – і лише після цього з’явилися у залу судових засідань, де чекали їх сторони у справі", – сказала адвокат.
"У діях голови суду Отрош я вбачаю ознаки наявності складу злочину і писатиму відповідну заяву до правоохоронних органів", – заявила Теличенко.
Наступна несподіванка, за її словами, була в тому що "не ввімкнули систему технічного захисту інформації" (звукової) для запобігання розголошення інформації. На заяву Теличенко про те, що забули її ввімкнути, суд відповів, що в цій системі немає потреби, оскільки Мельниченко не мав доступу до державної таємниці.
"Аргументом для відмови на клопотання проводити суд у частково відкритому режимі було те, що суд вважав, що розголошення державної таємниці може відбутися в будь-який момент, і не виключено, що Пукач захоче розповісти державну таємницю – і в цей час не буде захищено засідання, будуть якісь інші люди присутні", – зазначила адвокат.
"Але Мельниченкові, тим не менше, дозволили мати з собою захисником особу, яка не має допуску до державної таємниці, і, відповідно, не вимкнули "глушилку", а засідання залишалося все ж закритим", – наголосила Теличенко.
Після цього, за її словами, розпочався допит Мельниченка.
"Він розповів, що він особисто був свідком розмови Кравченка і Кучми з приводу Подольського – там, де Кравченко доповідав президенту про те, що Подольського вивозили до лісу, били і розповіли йому, що не треба листівки роздавати", – переповіла Теличенко.
"Так само Мельниченко розповів, що він був свідком кількох різних розмов, де Кравченко, Кучма, Литвин і Леонід Деркач обговорювали необхідність якимось чином зупинити діяльність Гонгадзе як журналіста… і йдеться про аудіозаписи, які вже давно циркулюють в інтернеті", – додала вона.
Потім Теличенко змогла поставити Мельниченку запитання – і вже на друге її запитання екс-майор відмовився відповідати, пославшись на державну таємницю. Мельниченко пояснив, що, працюючи в охороні Кучми, він мав допуск до державної таємниці.
Оскільки захисник Мельниченка не мав допуску до державної таємниці, суд зробив перерву на те, щоб або екс-майор знайшов собі адвоката, який має допуск до неї, або щоб Микола Неділько зміг звернутися до відповідного підрозділу в Печерському суді з заявою про необхідність допуску його до державної таємниці.
Наступне засідання відбудеться в понеділок о 14 годині. Заплановано допит іншого свідка, а Мельниченко до того часу має вирішити питання з захистом.
Нагадаємо, вчора Мельниченка викликали для допиту як свідка у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе за клопотанням Мирослави Гонгадзе.
Слідство встановило, що Пукач у травні-вересні 2000 року перевищив владу і свої службові повноваження щодо громадського діяча Олексія Подольського і журналіста Геогрія Гонгадзе, і 17 вересня 2000 року умисне скоїв убивство останнього.
Справа Пукача розглядається в Печерському райсуді в закритому режимі.