Допит Януковича: “беркутівців” можуть допитати в режимі відеоконференції із СІЗО

27 Листопада 2016, 20:20

Екс-працівників "Беркуту", яких звинувачують у розстрілах на Майдані, можуть допитати у режимі відеоконференції із СІЗО. Про це заявив керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

"Для можливості проведення допиту, наскільки відомо, організовується можливість відеоконференції з СІЗО. Якщо екс-"беркутівцям" не вдасться виїхати, то, можливо, через відеоконференцію, але все-таки допит відбудеться, – сказав Горбатюк.

Він пояснив, що проведення такої відеоконференції із СІЗО – ініціатива суду, а не Генпрокуратури.

Горбатюк також наголосив, що рішення про допит екс-президента Віктора Януковича як свідка було прийнято на підставі клопотання захисту екс-"беркутівців".

"Представники прокуратури заперечували проти допиту Януковича як свідка, вказуючи, що його має бути спочатку допитано як підозрюваного", – сказав він.

Горбатюк висловив думку, що суд задовольнив це клопотання "для об'єктивності і підтвердження принципу змагальності".

"З погляду прокуратури, якщо допит відбудеться повноцінно і буде можливість прокурорам поставити Януковичу питання, то, звичайно, будь-які відповіді будуть корисними тим, щоб їх перевіряти під час розслідування на відповідність об'єктивним обставинам справи", – сказав Горбатюк.

Він також додав, що будь-які публічні виступи Януковича додаються до матеріалів справи і аналізуються.

Горбатюк висловив надію, що в понеділок, 28 листопада, допит Януковича відбудеться.

"Хоча, звичайно, загроза того, що в черговий раз щось завадить, є", – додав він.

Як відомо, 25 листопада мав відбутися допит Януковича як свідка у справі злочинів на Майдані на відеозв'язку з Ростовським судом Росії. Янукович прибув до суду і відеозв'язок було налагоджено, однак через неявку обвинувачених "беркутівців" засідання перенесли на понеділок на 13:00 за київським часом.

Повідомлялося, що "беркутівців" блокували представники "Правого сектора" і активісти з прапорами "Вільні люди".