Колишній глава Московської антидопінгової лабораторії Грігорій Родчєнков записав у своєму щоденнику, що обговорював підміну допінг-проб під час Олімпіади в Сочі 2014 року з Віталієм Мутком, який на той момент міністром спорту. Про це повідомляє газета The New York Times, яка опублікувала частину записів Радчєнкова.
Згідно з записами у щоденнику, за чотири дні до початку Олімпіадт у Сочі, 3 лютого 2014 року, Родчєнков передав Мутку "список Дюшес", тобто перелік з десятків прізвищ атлетів, які вживали коктейль із заборонених препаратів і чиї допінг-проби планувалося підмінити.
Також NYT повідмоляє, що Мутко запропонував зберегти олімпійську лабораторію після Ігор для дослідження нових можливостей допінгу.
Про підміни допінг-проб знали також заступник міністра спорту Юрій Нагорних і тодішня заступник директора "Центру спортивної підготовки збірних команд Росії" (ЦСП) Іріна Радіонова.
"Дисциплінарна комісія не вважає ймовірним, що ці сторінки могли бути знову переписані або що Родчєнков міг в той час спотворити дійсність", – цитує видання позицію Міжнародного олімпійського комітету (МОК).
Слід додати, що Родчєнков подав у відставку з поста глави Московської антидопінгової лабораторії після звинувачень WADA в приховуванні застосування росіянами заборонених стимуляторів.
У січні 2016 року він переїхав до США і навесні того ж року розповів журналістам, що допінг на Олімпіаді в Сочі використовувався в рамках державної програми, а в підміні "брудних" проб атлетів брали участь російські спецслужби. Після цього WADA ініціював розслідування проти російських спортсменів. У Росії на Родчєнкова були заведені кримінальні справи за звинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями і "перешкоджання виробництву попереднього розслідування".
Як повідомлялось, комісія Міжнародного олімпійського комітету (МОК) визнала винними в порушенні антидопінгових правил чотирьох російських лижників – Алєксєя Пєтухова, Максіма Вилєгжаніна, Євгєнію Шаповалову і Юлію Іванову. Всі вони довічно усунені від участі в Олімпійських іграх. Раніше аналогічне покарання отримали Олександр Легков та Євген Бєлов.