Молодша донька Карімова Лола Карімова-Тіллаєва вважає, що електронне видання незаслужено образило її тата.
У публікації, яка оприлюднена рік тому, розповідалося, що молодша дочка Карімова запрошує західних знаменитостей на гламурні акції, щоб «відбілити імідж своєї країни». Зокрема, що доньки Карімова напередодні Каннського фестивалю організувала доброчинний бал на підтримку хворих на СНІД. У цей же час в Узбекистані посадили активіста, який поширював інформацію про способи запобіганню СНІДу за те, що він «ображав суспільну мораль».
За даними публікації, за участь у доброчинній акції французька актриса Моніка Беллуччі отримала 190 тисяч євро. Дочка президента стверджує, що грошей актрисі вона не платила і подала в суд.
Журналісти поставилися до судових слухань, як до можливості розповісти більше про порядки в Узбекистані. З відповідною заявою виступила організація «Репортери без кордонів». Автор публікації, Оґюстен Скальбер вважає, що у суді зможе довести диктаторство Карімова.
«У французькій пресі ми можемо написати, що Лола Карімова є донькою диктатора, бо це – факт. Але тепер нам потрібно довести за законом, що її батько є диктатором. Це буде просто, бо шість років тому він влаштував бійню в Узбекистані, багатьох своїх опонентів він або ув’язнив, або катував. Не буде складно довести, що він диктатор», – каже Скальбер.
Критики режиму Карімова говорять, що якщо про розстріл мирної демонстрації в місті Андижан та про інші порушення прав людини, які відбуваються Узбекистані, знали тільки ті, хто цікавиться правами людини, то тепер про них друкуватимуть і ті газети, які повідомляють про життя знаменитостей.
32-літня Лола Карімова, яка останні кілька років живе у Парижі і є постійним представником своєї країни в ЮНЕСКО, живе там світським життям і товаришує з європейськими зірками, на кшталт Алена Делона, Шерон Стоун чи Елтона Джона. Раніше подібну увагу до себе викликала її старша сестра Гульнара – модний дизайнер, співачка, а віднедавна – посол Узбекистану в Іспанії.
Як повідомлялось нещодавно міжнародна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила черговий звіт про свободу слова у світі. У звіті фігурує список ворогів свободи слова, який нараховує 38 політичних лідерів, серед яких і президент Узбекистану. Крім того, у звіті цю країну називають однією з «центрально азійських диктатур».
Нагадаємо, в лютому «Репортери без кордонів» випустили щорічну карту свободи слова де Узбекистан позначено червоним кольором – що означає категорію «складна ситуація».