Донецький суддя: у судах працюють не за зарплату, а за ідею

25 Липня 2013, 09:53

«В даний час в судах навіть фінансування заробітної плати працівникам суду державним бюджетом передбачено на 60-70%, тобто, не вистачає грошей навіть на зарплату, на необхідні витрати із загального фонду державного бюджету», – сказав Мезенцев.

У той же час він пояснив, що заборгованості по заробітній платі у працівників суду немає, хоча сама сума зарплати зменшилася порівняно з минулим роком і встановлена суворо  в рамках затвердженої бюджетом кошторису.

Він також повідомив, що у зв'язку з недофінансуванням в даний час у суді спостерігається плинність кадрів, хоча «кістяк» суддів залишається і сумлінно виконує свою роботу.

Мезенцев також підкреслив, що до суду йдуть працювати юристи, як правило, за придбанням необхідного, безцінного досвіду, незважаючи на розмір заробітної плати.

«Випадково працювати до суду люди не приходять. Це, по-перше, пов'язано з дуже складним особливим порядком призначення судді на посаду або обранням судді. По-друге, хто йде до суду працювати, розуміє, що працювати йому буде складно. У нас, на превеликий жаль, не такі великі зарплати – апарат суду отримує невеликі зарплати, секретар і помічник судді отримують зараз практично однакову зарплату, і вона не дуже відрізняється від зарплат технічного персоналу», – пояснив Мезенцев.

У той же час він відмовився назвати середній розмір заробітної плати судді і запропонував журналістам повірити, що «це невеликі зарплати, тому що на фірмах юридичні консультанти за таку зарплату не погодилися б працювати».

«У суді люди працюють, по-перше, за ідею, а по-друге, щоб отримати серйозний досвід судової роботи, а цей досвід безцінний, це серйозні знання», – заявив голова Донецького окружного адміністративного суду.

Читайте також: Українські судді бідні, як церковні миші

Як відомо, за часи президентства Януковича спостерігається активна міграція «донецьких» суддів в інші регіони країни.

У 2012 році голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін заявляв про небажання суддів іти працювати в суди Донецької й Луганської областей.

За словами координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана, нині в Україні 90% суддівських посад обіймають родичі силовиків та народних депутатів.

Позначки: