Батьки школярів раніше подали позов на Макіївську міську раду, вимагаючи визнати протиправним рішення про закриття навчальних закладів.
Школи розташовані у досить віддалених районах Макіївки, в окремих селищах. Тепер діти змушені діставатися до нових шкіл автобусами.
«У нас в області минулого року освіта недофінансована на 20%. Вони відправляють людей в безплатні відпустки, вони скорочують години перебування дітей у дитячих садочках. Все це недофінансування. Ну, просто в мене слів немає. Знищили просто школи і все. І нищать ці селища просто натурально. Апеляцію обов’яково будемо подавати, вони будуть боротися, вони сказали. Звичайно, дуже неприємно», – пояснила правозахисниця Марія Олійник, яка брала участь у процесі.
Як повідомлялось, 30 січня батьки дітей, які ходять до іншої донецької школи, № 111, святкували в суді перемогу.
Ворошилівський районний суд міста Донецька виніс рішення частково задовольнити позов батьків про скасування рішення Донецької міськради від 15 квітня 2011 року закрити цю українськомовну школу.
У жовтні минулого року Президент Віктор Янукович заявляв про намір ввести мораторій на закриття українськомовних шкіл на сході країни і російськомовних на заході.
У січні 2012 року Верховна Рада відмовилася встановити мораторій до 2017 року на закриття загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання в адміністративно-територіальних одиницях, де такі навчальні заклади становлять менш ніж половину від їхньої загальної кількості.
Нагадаємо, Міністерство освіти, науки, молоді та спорту перед початком нового навчального року заявило, що в Україні з 2010 року до серпня 2011 року було закрито 315 шкіл: впродовж 2010 року 115 шкіл і в 2011 році – 200.
На Донеччині 2011 року планувалося закрити 26 загальноосвітніх шкіл. У зв'язку з цим, в регіоні відбулися акції протесту батьків учнів.
У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту вважають, що школи в Україні закривають через погану демографію.