Донецькі провладні кандидати «працювали» в своїх округах, ще до визначення їх меж ЦВК

12 Травня 2012, 09:48

На Донеччині провладні кандидати в депутати почали агітацію в мажоритарних округах ще до того, як Центрвиборчком визначив їх межі. При цьому політики дивним чином «вгадали» межі своїх майбутніх округів.

«Наш моніторинг активності потенційних кандидатів сідчить, що ще на початку року провладні кандидати точно «вгадали» межі своїх майбутніх округів. Вони вже проводили там соціологічні дослідження, вивчали настрої територіальних громад … І ці межі округів, зазначу, не збігалися з округами 2002 року. Але вони звідкись дізналися. Проблема, однак, в тому, що нарізка округу навіть під одного кандидата «ламає» гармонійний розподіл адміністративно-територіальних одиниць по округах », – зазначив Ткаченко.

За його словами, у КВУ з самого початку не сумнівалися, що округи визначалися, виходячи з інтересів конкретних кандидатів.

У КВУ настільки впевнені в точності своїх розрахунків, що відкрито називають деякі імена. Так, спеціально «під кандидата» нарізані округи для Дениса Омеляновича (близького до Бориса Колесникова) – йому віддані території, де розташовані підприємства, що належать Колесникову. Нардеп Ігор Шкіря вже давно «обробляє» свій округ, і навіть встиг організувати відставку надмірно непоступливого мера Дебальцевого. Брат секретаря РНБО Андрія Клюєва Сергій отримав на відпрацювання Артемівськ і Червоний Лиман. Депресивний Шахтарськ дістався Владиславу Лук'янову.

Звичайно, представники місцевої влади категорично спростовують подібні твердження. «Я вважаю, що у нас округу територіально, наскільки це можливо, ЦВК визначені вірно … Говорити про визначення кордонів під конкретного кандидата нерозумно», – вважає губернатор Донецької області Андрій Шишацький. А мер Донецька Олександр Лук'янченко наголосив, що кількість округів в порівнянні з 2002 роком, коли останній раз обирали мажоритарників, у місті залишилося незмінним, а в області навіть скоротилася.

Як повідомлялось, громадянська мережа «Опора» сумнівається в ефективності утворення 52 мажоритарних виборчих округів із 225, які були створені ЦВК. Зокрема спостерігачі «Опори» проаналізували межі кожного округу, у результаті чого констатують сумнівну ефективність утворення 52 виборчих округів (20%)». На думку організації, 27 округів сформовані з необґрунтованим поділом територіальних громад між різними одиницями.

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко обвинувачує ЦВК в тому, що вона визначила межі мажоритарних виборчих округів на виборах Верховної Ради під впливом обласних державних адміністрацій.

Нагадаємо, 28 квітня ЦВК створила 225 мажоритарних виборчих округів на виборах Ради-2012 і визначила їх межі.

4 травня ЦВК призначила старт виборчої кампанії на 30 липня.

Читайте також Округ на замовлення: мажоритарку розділили в інтересах «регіоналів»