Донецькі чорнобильці обіцяють чекати Януковича «до переможного кінця»

6 Грудня 2011, 18:10

За словами чорнобильців, сьогодні близько 15.00 у наметове містечко приїхали працівники правоохоронних органів, близько 30-40 чоловік, разом з кінологами, і обстежували територію наметового містечка під приводом того, що сюди приїде президент.

Після цього голодуючих і представників ініціативної групи чорнобильців запросили в актовий зал управління Пенсійного фонду і пообіцяли зустріч з президентом, проте потім усіх попросили вийти на вулицю, пояснюючи тим, що дуже багато учасників акції прийшло в актовий зал.

До чорнобильців підійшла молодий чоловік, представившись представником служби президентської охорони, пообіцяв, що зустріч Януковича з чорнобильцями відбудеться прямо на вулиці перед управлінням Пенсійного фонду.

Люди не розходяться, хоча багато хто каже, що з обіду тут знаходилося понад 500 чоловік – учасників акції і тих, хто її підтримує, в очікуванні зустрічі.

Ті, що залишилися, мають намір дочекатися Януковича. Деякі з протестуючих відкрито заявляють: «Ми звідси нікуди не підемо і чекатимемо Президента тут до переможного кінця».

Як повідомлялось, 6 грудня Віктор Янукович у Єнакієво порадив уряду сісти з чорнобильцями за стіл переговорів, щоб щоб урегулювати проблему виплат пенсій, а також виконання соціальних гарантій пільговим категоріям громадян

Нагадаємо також, що останнім часом в різних регіонах України проходять акції протесту чорнобильців з вимогою виплати чорнобильських пенсій за рішенням судів. У Києві та Донецьку учасники акції оголосили голодування. 

Раніше Янукович заявляв, що вважає неможливим забезпечення повної виплати наявних пільг.

З його слів, за роки незалежності України було прийнято величезну кількість популістських законів, які не були підкріплені коштами.

Він також наголосив, що держава і далі піклуватиметься про підвищення соціальної захищеності населення і наступного року соціальні виплати планується збільшити на 25%.