Донецькі чорнобильці не збираються згортати акцію протесту

14 Грудня 2011, 15:21

«Я хочу офіційно заявити на всю Україну, що акція триває, ніхто її згортати не збирається. Заявка наша судом не заборонена, суд нашу заявку не розглядав. Там буде працювати громадська приймальня народного депутата. Але народ, громада повинні не просити, а змусити владу виконувати Конституцію, виконувати норми закону. Акцію потрібно довести до логічного завершення», – заявив він.

Чорнобилець пояснив, що щодня учасники акції будуть зустрічатися біля Головного управління Пенсійного фонду у Донецькій області.

Він зазначив, що учасникам акції дуже складно, тому що для їхніх сімей існує «реальна загроза».

«Влада, озвірівши через непокору людей, може піти на все. Я нашій владі не вірю, від неї можна чекати чого завгодно», – зазначив він, додавши, що серед чорнобильців «є підгодовані, і є некеровані».

Представник ініціативної групи протестувальників Володимир Сумароков зазначив, що, очевидно, обіцяна головою Донецької облдержадміністрації Андрієм Шишацьким допомога буде поширюватися тільки на голодуючих, тому ті, хто підтримував акцію протесту, не отримають ані копійки.

Нагадаємо, у неділю ввечері організатори акції протесту ліквідаторів аварії на ЧАЕС заявили про припинення голодування. Глава Донецької обласної адміністрації Андрій Шишацький приїхав до протестувальників і зумів переконати їх припинити голодування.

Натомість він пообіцяв виплатити з обласного бюджету 500 тисяч гривень для вирішення найбільш нагальних проблем, повністю компенсувати відсутні пенсійні виплати за листопад-грудень цього року.

Однак не всі чорнобильці погодилися на пропозицію губернатора і вирішили продовжувати акцію протесту. Їхній намет демонтували силоміць. Шість мітингувальників змушені були провести ніч на понеділок під відкритим небом.

З початку акцій на Донеччині померло четверо чорнобильців.