Донецька залізниця придбала дорогий бензин на окупованих територіях

22 Жовтня 2015, 08:32

ДП «Донецька залізниця» 6 жовтня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Інко плюс» на постачання бензину на 4,54 млн грн. Про це повідомили з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Замовлено неетильований бензин марки Регуляр-92 (АИ-92-К5 російського виробництва). Тендерна вартість склала 25,92 грн. за літр, однак відразу по тому було укладено додаткову угоду про зниження ціни на 50 копійок – до 25,42 грн./л.

Управління «Донецької залізниці» розташоване в Донецьку, окупованому бойовиками «ДНР». На українській частині Донеччини роздрібні ціни на бензин А-92 зараз значно нижчі – 18-20 грн./л.

ТОВ «Інко плюс» також зареєстровано в окупованому Донецьку. Власниками донецької фірми є Ігор Абражан та Максим Русаченко, депутат міськради міста Ясинувата від Партії регіонів, син мера Ясинуватої Олександра Русаченка, також «регіонала». Ясинувата відноситься до окупованих населених пунктів, які центральна влада не контролює взагалі або контролює частково.

Єдиним конкурентом на торгах буда фірма ТОВ «Люксор Кепітал». Компанію заснували у 2010 р. Сергій Куляба і Тетяна Шапочка, яка в 2009-2011 р.р. була директором фірми вищезгаданого Русаченка-молодшого – ТОВ «Барс».

Після окупації Донбасу «Інко плюс» стала вигравати більше тендерів «Донецької залізниці». Нині фірма за рік має підряди на 16,44 млн грн., тоді як за попередні п’ять років мала 18,06 млн грн.

Як повідомлялося, 21 жовтня в Україні офіційно зареєстрували публічне акціонерне товариство "Українська залізниця", що передбачає реорганізацію залізниць.